1886

12. ročník - 24. 10. 1886

 

Pořadí Jméno koně, stáří, barva, pohlaví Původ Jezdec
1 HANNO 4l.hnědák Hastings-Honey Fletcher Richard Harry
2 FULL CRY St.ryzka Hanstead-Maggie Smith W.
3 GOBANG St.hnědák,val.,pol. Ivanhoe-po Worcester Appleton Peter
PN ATHEIST 5l.ryzák Kalandor-Adelma Baltazzi Hector
SN COLUMBUS 6l.tm.hnědák,pol. Triumph-Torontal Ellis H.
SN VALENTIN 5l.hnědák Victorous-Misfortune Ellis J.
Výrok: Tuhý boj nos – 3
Čas: neměřen

Vídeňský časopis Allgemeine Sportzeitung nabízel pod názvem "Pospíchej do Pardubic!" účast na zájezdu do Pardubic a o Velké pardubické se zde hovořilo jako o Derby steeplerů. Skutečně byl pak z Vídně do Pardubic a zpět vypraven zvláštní dostihový rychlík.

Na startu se sešlo šest koní a jezdců. Podle zatížení byla nejlepším koněm v poli ryzka FULL CRY, která nesla 80 kg a druhým favoritem byl ATHEIST se 75 kg, s Hectorem Baltazzim v sedle. Ostatní nesli 62 kg v případě hnědáka HANNO a další trojice koní shodně 60 kg.

Poprvé se dostihu zúčastnil i třináctiletý valach GOBANG, který byl předtím úspěšný v rámcových dostizích. Na startovní listině byli i vítěz předchozího ročníku Abracadabra, Autumn a Fashioner, ale nakonec zůstali ve stáji.

Po startu všichni absolvovali bez chyby úvodní překážky a vydali se na Taxisův příkop, který skákal jako první GOBANG s Petrem Appletonem v sedle. Pouze ATHEIST jej nedokázal překonat, měl pád a dále nepokračoval.

V dalším průběhu dostihu vzdali ještě VALENTIN a COLUMBUS, takže se o vítězi rozhodovalo mezi zbývajícími třemi startujícími. Po tuhém boji o pouhý nos zvítězil HANNO, před favorizovanou klisnou FULL CRY a tři délky zpět jako třetí proběhl cílem GOBANG.

V sedle vítěze byl anglický žokej Richard Harry Fletcher, který patří dodnes k nejúspěšnějším jezdcům celé historie Velké pardubické. Po několika umístěních se konečně dočkal. Kůň startoval v barvách Ferdinanda von Schosbergera.


Úvodní Dámskou steeplechase za účasti tří koní vyhrál Hector Baltazzi v sedle valacha Beaconsfield.

Po Velké se jako třetí dostih běžely proutky a v poli čtveřice soupeřů zvítězila Sakuntala s jezdcem Rossiterem.

Kunětická steeplechase na 5600 metrů měla na startu jediného koně, valacha Tannhäuser II, který pod Henry Baltazzim přešel úspěšně celý kurs a zvítězil.

V závěrečné Jesničanské steeplechase na 4000 metrů startovala čtveřice koní, v čele s Valentinem a Columbusem, kteří ten den neuspěli ve Velké pardubické. S velkým náskokem zvítězil Lumpáci-Vagabundus s Hectorem Baltazzim, před Valentinem, který několikrát vybočil.Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑