1880

6. ročník - 11. 10. 1880

 

Pořadí Jméno koně, stáří, barva, pohlaví Původ Jezdec
1 GOOD MORNING 4l.hnědák Buccaneer-Good Night Phillips M.
2 JUNO St.hnědka Janitor-Diana Kinský Zdenko
3 KLISNA 5l.hnědka Stanley-Violante Hanreich I.
4 STARLIGHT 9l.prokv.hnědka Brown Bread-Tartlet Fletcher Richard Harry
PN CREVE COEUR 5l.hnědka Buccaneer-Cricket Almássy C
SN HERODES 7l.ryzák Giles I-My Hope Woodhouse A
PN VICTORIA 7l.hnědka,pol. Victor-Maid of Honour Baltazzi Hector
Výrok: Jistě 5
Čas: neměřen

Dostih byl otevřen pro koně všech zemí, ale ve startovní listině se to nijak neprojevilo.

Z původně ohlášených třinácti koní nakonec startovalo devět. Chyběl i trojnásobný vítěz Velké BRIGAND, který byl uveden se třetí nejvyšší váhou. Podle zatížení byla favoritem klisna VICTORIA s Hectorem Baltazzim v sedle, která měla předepsáno 86,5 kg.

Po startu převzala vedení CREVE COEUR, která nebyla k udržení, ale již na druhém skoku měla pád. Byla však bleskurychle nasednuta a pokračovala v dostihu. Na další překážce, vodním příkopu, znovu ztratila jezdce, který se zranil na nemohl pokračovat. Zatím celé pole překonalo Velký příkop a Irskou lavici, na které po vybočení ztratil několik délek HERODES.

Na další překážce měla pád VICTORIA, ale pokračovala v dostihu. Následující skok již najížděla společně se STARLIGHT, ale obě klisny zde padly po vzájemné kolizi. VICTORIA byla zadržena a STARLIGHT pokračovala dále. Když prořídlé pole vběhlo do lesíka, byli na špici GOOD MORNING a JUNO, daleko za nimi ostatní. Oba vedoucí koně pak přešli zbytek kursu bez problémů a nikdo je již nebyl schopen ohrozit. V průběhu dostihu došlo ještě k pádu jezdce Hanreicha a byl zadržen HERODES.

GOOD MORNING zvítězil o pět délek před klisnou JUNO a s velkými odstupy došly do cíle ještě klisna v sedle s jezdcem Hanreichem a STARLIGHT. První dva koně patřili hraběti Zdenko Kinskému, pro smutek v rodině však ve Velké startovali v barvách fingované stáje Mr.G.F.J. Smith. Trenérem vítěze byl Ralph Heath.

Z dnešního pohledu je zajímavé, že se dostihu zúčastnila také bezejmenná klisna a dokonce získala třetí umístění.Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑