Zkoušky základního výcviku jezdce už tuto neděli na pardubickém závodišti

07. duben 2016

Zkoušky základního výcviku jezdce už tuto neděli

Už o tomto víkendu, v neděli 10. dubna od 10 hodin, bude pardubické závodiště hostit zkoušky základního výcviku jezdce. To je výchozím předpokladem pro získání jezdecké licence potřebné pro účast na oficiálních závodech pořádaných Českou jezdeckou federací. Účastníci musí absolvovat tři části – drezuru a předvedení koně na ruce, parkur a teoretickou zkoušku.

Jezdecká licence je nutnou podmínkou nejen pro účast na oficiálních soutěžích, ale také pro následné zvyšování kvalifikace v jezdeckém sportu. Tedy například získání kvalifikace cvičitele, trenéra, stavitele parkurů a tratí, rozhodčího či stewarda. Udělení licence by mělo být zárukou, že jezdec bude dostatečně připravený pro start na závodech.

Uchazeči, kterým musí být nejméně 12 let, při zkoušce překonávají parkur o výšce 70 – 90 centimetrů a drezurní úlohu úrovně Z1 nebo Z2. Další disciplínou je předvedení koně na ruce v kroku a v klusu a nakonec teoretický test. Okruhy otázek se týkají například anatomie koně, krmení a ošetřování koní, úrazů a nemocí koní, ústroje a výstroje koní i jezdců nebo třeba bezpečnostních pravidel na jízdárně, na pracovišti a při závodech.

Další informace ZDE.Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑