Váňa řekl: Teď vyhrajem a půjdete nás dekorovat, Miloši!

01. červen 2015

ZE ZÁKULISÍ - Trenér pardubických hokejistů uvěřil legendě a vsadil

Kuriózní průběh měly Květnové dostihy na pardubickém závodišti. Příjemnou změnou v osobách dekorujících byl trenér pardubických hokejistů Miloš Říha ml., který se slavnostního aktu ujal společně s primátorem Pardubic Martinem Charvátem, a to právě při vyhlašování vítěze dostihu o Cenu města Pardubic.

Když trenér hokejistů sestupoval z pódia, zastavil ho ke krátké zdravici procházející Josef Váňa st. s tím, že by si přál, aby mu kouč oddekoroval i vítězného koně v následujícím hlavním dostihu dne. To tedy Miloš Říha ml. slíbil a rozhodl se i na vítěze, kterým se pak Zarif ve steeplechase cross country na 4500 metrů opravdu stal, vsadit.

"Patnáct let jsem nesázel, ale teď prostě musím," komentoval to nejmladší trenér hokejové extraligy. Za vsazený obnos, který nebyl podle našich informací nijak závratný, pak bral Miloš Říha ml. dvojnásobek. A společně s náměstkem primátora Jiřím Rozinkem jak šťastnému trenérovi Josefu Váňovi st., tak jezdci Josefu Bartošovi, ale i samotnému osmiletému ryzákovi Zarifovi poté pogratulovali.

INTERVIEW S MILOŠEM ŘÍHOU ml.
I malí hokejisté podávají extrémně dobré výkony

Vím, že ti koně rozhodně nejsou cizí. Máš vlastního?
To rozhodně ne, ale rád se svezu, i když jsem teď dlouho nebyl. Půjčuju si koně od kamarádky. Nejezdím nic moc extra, ale jet můžu sám (smích). Začal jsem s tím, když jsme bydleli ve Varech, spolužačka měla koně, tak jsem chodíval s ní. Půjčovala mi takovýho staršího koně, sice nebyl tak živej, ale byl na druhou stranu hrozně vzpurnej. Naštěstí jsem nikdy nespadl, ale byla to určitě dobrá škola.

Co na koních obecně obdivuješ?
Koně jsou určitě krásný zvířata, ale krásnej je určitě i ten sport. Dostihy patří k Pardubicím stejně jako hokej. Je to tradice. Není mnoho měst v Čechách, ale i jinde na světě, který by byly tak spjatý s koňma, jako Pardubice.

Když už jsme u toho sportovního hlediska. Co si myslíš o žokejích, svým vzrůstem by asi neměli v hokeji šanci?
Bavili jsme se o tom zrovna s panem primátorem. Říkal jsem, že už dneska jsou i takoví hokejisti. V Americe nebo Kanadě jsou extrémně dobrý, i při tom vzrůstu. Na druhou stranu sám vím, že je to těžký, když jseš velkej, zase na tom koni. Každopádně žokeje obdivuju, projet celej závod musí bejt strašně náročný.

Když k vám přijedou zahraniční přátelé, berete je rovněž na dostihy?
Tak určitě (smích autora článku). Každýho to zajímá. Chodili jsme sice na dostihy ve Varech, nebo, když jsme bydleli ve Zlíně, tak do Slušovic, ale Pardubice jsou Pardubice. Jen by bylo fajn, kdyby chodilo víc lidí i na jiný dostihy, ne jen na Velkou pardubickou.

Povedeš k lásce ke koním i svoje děti?
Malá dcerka, která má 3,5 roku, se koní vůbec nebojí, má je moc ráda. To nás s manželkou překvapilo. Když jsme tady byli minule na Velký pardubický, tak jsme ji nechávali projet tam, jak vozej děti, a samozřejmě chtěla na toho největšího. Žena měla hroznej strach, já zas tolik ne.

Děkuji za rozhovor.

Miloš Říha ml. se ochotně ujal dekorování vítězného Zarifa po steeplechase cross country na 4500 metrů o cenu Sagara.

 I takhle mohl vypadat vítězný tiket sázkaře, který uvěřil ve vítězství Zarifa v tréninku Josefa Váni st. (není to ovšem tiket Miloše Říhy ml. pozn. red.)Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑