Závodištěm zněly cizí jazyky, na dostihy dorazily i dvě stovky šachistů

30. červenec 2014

Závodištěm zněly cizí jazyky

Spolupráce závodiště a festivalu her Czech open se osvědčila

Ruština, angličtina, němčina, ale pro nás i ryze exotické jazyky zněly mimořádně v půlce prázdnin na pardubickém závodišti. Volné vstupenky na dostihy totiž dostaly téměř dvě stovky především zahraničních účastníků největšího festivalu her na světě Czech open.

"Řada hlavně zahraničních účastníků si bere na akci i celou rodinu, takže pro ně je to ideální doplněk, jak v Pardubicích strávit čas," komentoval nápad věnovat zdarma volné vstupenky na dostihy ředitel festivalu her Jan Mazuch. Jak dodal, myšlenka se po loňské zkušenosti báječně osvědčila i letos, kdy se po první sadě "volňásků" doslova zaprášilo a vstupenky se musely doplňovat.

"Je dobré, když někdo přijede třeba na šachy, ale třeba i za jinou zábavou, tak mu nabídnout něco dalšího, co v Pardubicích je. Mohou si pak naplánovat delší pobyt, určitě je to dobrá symbióza z hlediska cestovního ruchu," řekl Mazuch.

Spolupráci si pochvaloval i ředitel Dostihového spolku, a. s. Michael Skalický. "Jsme rádi, že stovky účastníků festivalu mají zájem i o dynamičtější sporty, než jsou třeba šachy, rádi je tu uvítáme a má to pro nás i význam z hlediska propagace. Určitě je to pro ně určitá forma odreagování a mohou vidět i něco jiného. Rádi tuhle formu spolupráce do budoucna i prohloubíme," sdělil Skalický. Podle něj se nabízí možnost, že by se třeba nějaký turnaj mohl odehrát přímo na závodišti, Dostihový spolek může připravit i speciální program například pro doprovod účastníků.

Pardubicko je obecně z hlediska cestovního ruchu doslova na chvostu mezi dalšími regiony a právě propagace při tak významné akci, jakou festival her je, se jeví jako jedna z možností, jak se z něj dostat. To ale nepůjde bez další podpory samospráv.

"Samozřejmě bychom uvítali nějaký další doprovodný program, o který bychom se nemuseli starat. Není to jenom otázka ekonomiky, ale i našich časových možností. Jakékoliv akce jako jsou dostihy, letní kino atd. pomáhají zvyšovat šance, že se k nám účastníci budou vracet," upřesnil ředitel festivalu her Jan Mazuch.  Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑