Závěr sezóny nabízí souboj zklamaných

21. říjen 2015

Závěr sezóny nabízí souboj zklamaných

Třináct dní po Velké pardubické, to je tradiční termín pro závěrečný dostihový den sezóny v Pardubicích, stejné je to i v letošním roce. Desátý dostihový a deset startujících v hlavním dostihu, Ceně společnosti Czech Insurance Agency na 4200 metrů, to je motto letošní derniéry.

V minulosti nesl hlavní dostih také přívlastek Závěrečná steeplechase, v letošním jej nenese, ale nic se nemění na tom, že budeme svědky dvacátého ročníku tohoto dostihu, který mnozí už dlouhá léta využívají ke zlepšení nálady.

Nad dostihy po Velké pardubické už by mnohý mohl mávnout rukou, ale byla by to obrovská škoda, neboť na dráze se představí kompletní česká jezdecká špička, která ještě usiluje o šampiónský titul. Koncem srpna v Netolicích zraněný Jan Kratochvíl se už minulý týden vrátil do sedla a v Pardubicích bude hájit první místo v šampionátu ve čtyřech kláních. Zatím má náskok tří vítězství na druhého Josefa Bartoše, kterého láká šampionský double. Titul v Itálii už má jasný a určitě by chtěl zabojovat i o ten domácí.

V hlavním bodě programu se Jan Kratochvíl vyšvihne do sedla ambiciózního Reapera, kterému nevyšla Cena Labe v den Velké pardubické. Před zimní přestávkou by si měl spravit dojem před diváky. V Ceně Labe se měl představit Love The Win, ale zůstal na startu. Ter Mill měl ambice ve Velké pardubické, neuspěl. Šestiletá talentovaná Natalie měla uspět v souboji klisen na 4200 metrů, ale třetí místo bylo pro realizační tým zklamáním. Vyšší ambice měl před sezónou i obhájce vítězství Handsome Jack. Takto se pokusí o repete svého úspěchu z loňska a  ze sedla ho podpoří právě žokej Josef Bartoš.

Jedním z mála koní, který si nepůjde spravit chuť, je Janem Blechou připravovaný Jantar, ten poslední dva starty pod Petrem Tůmou proměnil ve vítězství, podaří se mu hattrick? Pole doplňují Ready for SmilePower Zar, i oni mohou míchat pořadím na nejvyšších příčkách. Úspěch Playbeca nebo Média by byl překvapením.

Úvod odpoledne bude patřit jako tradičně proutěným překážkám. Mezi staršími stojí za pozornost především překážková premiéra loňského derby-vítěze Cheeky Chappieho, kterého připravuje trenér Radek Holčák. „V rovinových dostizích už nedokáže zařadit šestku, jako tomu bylo v minulém roce, proto jsme se rozhodli, že ho zkusíme na překážkách.“ K velmi dobrým rovinovým koním patřil také Rabbit Motivman.

V následujícím krosu absolvuje první pardubické vystoupení bělouš Abbot Grey, od kterého si Josef Váňa do budoucna hodně slibuje. S krosy se bude seznamovat také Váňův Mister Westminster, který ještě loni vyhrával prestižní rovinová klání. Dokonce sérii tří vítězství v řadě bude chtít prodloužit Virvál z lotu Jana Blechy v sedle s Josefem Sovkou v předposledním dostihu.

První dostih startuje ve 12:00 hodin.

Tipy na dostihy:

  • I. Peintre Elusif – Ringmaster – Lad In
  • II. Cheeky Chappie – Rabbit Motivman – Laurian
  • III. Al Bustan – Waikita – Un Tiep
  • IV. Taras – Woody – Turf Finch
  • V. Reaper – Handsome Jack – Ter Mill
  • VI. Celadon – Amfora - Tarant
  • VII. Nostalgik- Rainbow Rakti - Lombargini

Startovní listinyČeská pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑