V kvalifikaci KMK uspěli koně z chovu na Běleckém Mlýně, akcionáře Dostihového spolku

18. duben 2016

V kvalifikaci KMK uspěli koně z chovu akcionáře Dostihového spolku

Sezónu všestrannosti odstartovala na pardubickém závodišti kvalifikace na Mistrovství ČR a kvalifikace KMK (kritéria mladých koní). Chovatelského úspěchu v kvalifikaci KMK dosáhla společnost Bělecký Mlýn, která je druhým největším akcionářem Dostihového spolku. Majitelem Běleckého Mlýna je Richard Benýšek, současný předseda představenstva Dostihového spolku.

V kritériu mladých pětiletých koní skončila na prvním místě CEREA 1, na druhém místě pak byla DELI 5. „Obě jsou z chovu na Běleckém Mlýně, vítězka už má sice jiného majitele, ale u nás byla odchovaná jako Deborah. DELI 5 je naše a trénuje u nás,“ radoval se po závodu Richard Benýšek a dodal, že DELI 5 uspěla před dvěma týdny i při silně obsazené soutěži v Polsku. V konkurenci padesáti koní byla rovněž druhá, jako nyní v Pardubicích.

Spojení Běleckého Mlýna a koní má podle něj bohatou historii dlouhou již 300 let a platí stále. „Když jsme před 14 lety areál kupovali, přirozeně jsme na tradici navázali. Aktuálně je u nás na 30 koní, převážně plemen český teplokrevník a anglický plnokrevník. Náš areál nabízí výuku jízdy na koni, výlety do přírody, výcvik v parkúru na venkovní jízdárně, či ustájení koní,“ řekl dále jeho majitel Richard Benýšek.

Přímo před Běleckým Mlýnem začíná síť hipostezek, které vedou za turistickými zajímavostmi v okolí a v místě sídlí rovněž Jezdecký klubu Waldhof. „Takže je na co navazovat, a to, že jsme akcionáři Dostihového spolku, má svoji logiku,“ doplnil Benýšek.Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑