Stromský: „Náhradník“ opět na vrcholu

25. květen 2014

Stromský: „Náhradník“ opět na vrcholu

Velkou cenu města Pardubic vyhrál Nikas, svěřenec Stanislava Popelky, v jehož sedle zraněného stálého jezdce Dušana Andrése zaskočil „náhradník“ Marek Stromský. A svůj záskok zvládl zkušený žokej na jedničku. Kůň, nad jehož „jarní“ formou se vznášely pochybnosti, totiž předvedl, proč byl v loňské Velké druhý za fenomenální Orphee des Blins.

Marek Stromský zopakoval úspěch z hlavního dostihu minulého pardubického odpoledne a pro letošní rok je tak specialistou na vrcholné události jednotlivých odpolední. „Samozřejmě, je to příjemné, když člověk vyhrává v hlavních dostizích, jsem moc rád, že jsem se dnes mohl svézt právě na Nikasovi,“ hodnotil po dokončení Velké ceny města Pardubic. „Vůbec to přitom pro nás nebyl jednoduchý dostih, ale Nikas je moc dobrý a zkušený kůň a zvládl všechny složité situace výborně. Dostih pro nás dopadl výborně a jsem rád, že jsem Dušana Andrése takhle zastoupil.“ Stromskému v hlavním dostihu sobotního odpoledne obrazně spadl kámen ze srdce, předchozí starty se mu totiž vůbec nevyvedly podle představ. „Vypadalo to, že dnešek prostě nebude mým dnem, ale naštěstí se všechno obrátilo v pravý čas,“ ulevilo se mu po Velké ceně města Pardubic. „Vím, že se o Nikasovi říká, že není koněm pro jarní dostihy a jeho forma jde nahoru, ale už dnes na tom byl moc dobře, byl výborně nachystaný.“

Marek Stromský přitom před letošní sezónou zvažoval, zda bude vůbec pokračovat v jezdecké kariéře, a hledal pro ježdění novou motivaci. Prozatím letos ale setrvání v sedle nemusí ani trochu litovat. „Určitě bych se nezlobil, kdyby se ve velkých dostizích dařilo i nadále. Do příští kvalifikace bychom měli jít s Borderlandem, který už tu letos vyhrál, a bylo by příjemné, kdyby takový výsledek zopakoval, ale v tuhle chvíli je pro mě nejdůležitější zdraví, nás jezdců i koní. Člověk už má u koní nějaké zkušenosti a je jasné, že se někdy nevyhne neúspěchům,“ dodal jezdec, jemuž před týdnem těsně uniklo vítězství v polské Wroclawi, v Pardubicích si ale zklamání mohl vynahradit. Skutečnost, že se zadařilo právě v nejdůležitějším testu odpoledne ale nepřeceňoval:

„Radost mám z každého vítězství, určitě to není tak, že by se člověk na menší dostihy nesoustředil.“

Na otázku, zda setrvá v Nikasově sedle i nadále, odpovídá poměrně jednoznačně: „Nahradil jsem Dušana Andrése, protože je zraněný, a každé rozhodování je vždycky především na majiteli. Nikas je určitě zajímavý kůň pro každého jezdce, ale Andrés má na něm nadále přednost,“ říká úspěšný „náhradník“ Marek Stromský.

Text: Petr GuthČeská pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑