Na vítězi v soutěži malování se porota nemohla dohodnout, oceněných je proto víc

22. září 2015

Soutěž v malování pro děti

Dvoudenní „klání“ dětských kreslířů bylo součástí programu nedávné výstavy Koně v akci. Porota musela zasednout na ohromným počtem obrázků a řada z nich byla na velmi dobré úrovni. Její členové se nemohli rozhodnout a tak v jednom případě udělili ocenění víc.

Děti malovaly ve třech věkových kategoriích. Mezi těmi úplně nejmenšími, tedy ve věku 1 – 4 roky, zvítězila čtyřletá Barunka Volejníková. Do své kresby dokonce zakomponovala i razítka s motivy koní a podkov. Svou představu o koni nakreslila i tříletá Anička Malá a získala za to stříbro. Na třetím místě se umístil tříletý Jakub Strejc.

V prostřední kategorii 5 – 7 let se sešlo povedených obrázků ještě více. Porota první místo udělila sedmileté Terce Šafářové, která zachytila dění na celém závodišti – a nezapomněla ani na dětské stanoviště a soutěž v kreslení. Sedmiletá Eliška Drbalová nakreslila koně ve skoku a umístila se na druhém místě. Ceny za třetí místo si nakonec zasloužili dva kreslíři – šestiletá Adélka Fejfarová a šestiletý David Bžoch, který v sobě projevil mužský pohled a namaloval auto s přívěsem pro koně.

Kreslit ale mohly i děti starší 8 let. První příčku porota udělila desetileté Evě Loňské za nádherné zpracování koně v boxu, stříbrná osmiletá Tereza Podolská pro změnu zvolila téma koně na pastvě. Podobně k soutěži přistoupila i devítiletá Hanička Zoufalá, která si „vykreslila“ třetí místo.

„Děkujeme všem dětem, které se do soutěže zapojily, a moc gratulujeme všem vítězům. Můžou se těšit na dárky od nás,“ prozradil místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Michael Skalický. Na vítěze podle umístění čekají vstupenky do ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, plyšoví maskoti nebo třeba trička či přívěsky na klíče s motivem maskotů Boba a Taxíska.


1. místo - Barunka Volejníková ( 4 roky)


2. místo - Anička Malá (3 roky)


3. místo - Jakub Strejc (3 roky)


1. místo - Terka Šafárová (7 let)


2. místo - Eliška Drbalová (7 let)


3. místo - David Bžoch (6 let)


3. místo - Adélka Fejfarová (6 let)


1. místo - Eva Lonská (10 let)


2. místo - Tereza Podolská (8 let)


3. místo - Hanička Zoufalá (9 let)Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑