S trojicí koní na startu Velké pardubické by byl Ivo Köhler jistě spokojen

29. červen 2014

S trojicí koní ve Velké by byl Ivo Köhler spokojen

Majitel dostihové stáje Köi Dent Ivo Köhler už si doma může vystavovat tři trofeje pro vítěze Velké pardubické. Letos by nepochybně rád přidal čtvrtou. V pardubickém odpoledni se v průběhu jediné hodiny na trati představila trojice koní, kteří mu k úspěchu mohou pomoci. Jeden – Zarif – si vedl výtečně, další – Tiumen – splnil, co se od něj čekalo, a třetí – Silver Regent – za očekáváním zaostal.  

Napověděl ale tenhle výsledek něco o tom, kdo a jak ponese barvy stáje do letošní Velké? Zdá se, že v tuto chvíli má majitel jedinou jistotu: veteránský tým, složený z Tiumena a Josefa Váni.

„Myslím, že oba ukázali, že s nimi je třeba letos počítat,“ pochvaloval si Köhler.

„Tiumen šel ten dostih na rozběhnutí, aby nám ukázal, jak to vůbec je s jeho chutí se ještě postavit do dostihů. Myslím, že to naznačil velmi dobře, a to jak zvládl cílovou rovinu, ukazuje i něco o tom, že má dost sil a dostih mu zřejmě nijak neuškodil.“

Protože podobnými slovy hodnotil průběh své první letošní účasti v sedle při dostihu i Josef Váňa, je více než pravděpodobné,  že se s jeho svěřencem a s ním v sedle na pardubické dráze brzy setkáme znovu, tentokrát ale při příležitosti  startu v kvalifikačním dostihu.

„Není na co čekat, Tiumen ukázal, že na  to pořád má, a já jsem se na něm krásně svezl,“ dodal Váňa s tím, že na další podobně krásné svezení se nyní může jen těšit.

Na dalšího koně stáje Köi Dent, Silver Regenta, delegoval svého syna Josefa, jenže vedoucí jezdec letošního šampionátu překážkových žokejů se musel spokojit s pozicí nosiče koncových světel. „Ukázalo se, že jsme Silver Regentovi zatím dávali spíš žrát, než že bychom mu dali zabrat v tréninku,“ dodal také Váňa. „On je to kůň s podzimní formou, a tak na něj  raději čekáme, on pak podá lepší výkony v té části sezóny, o kterou jde nejvíc,“ líčí Josef Váňa a majitel Ivo Köhler dodává: „Na Silver Regenta si musíme počkat. Že se na jaře moc nepotkává s formou, to dobře víme a ukázalo se to. Ale jak dál, to budeme muset ještě probrat.“

Naopak od Zarifa se po minulém zklamání tentokrát dočkal solidního výkonu. Kůň, do jehož sedla si majitel prosadil Thomase Boyera, potrápil i vítězného trenéra a kvalitu  nepochybně potvrdil. „Jezdce jsem si do dostihu vybral i já, zkušenosti Thomase Boyera se nám určitě hodily,“ pochvaloval si.  Bude ale druhé místo v kvalifikaci dost na to, aby se kůň do Velké podívá? „Řekl bych, že není důvod na rozhodnutí teď spěchat. On je to ještě pořád mladý kůň, a  Velká, to je hodně náročná záležitost,“ uvědomuje si Köhler. „Ještě uvidíme, rozhodnutí nemusí padnout v nejbližších dnech…uvidíme,“ krčí rameny Köhler.

S trojicí koní na startu 124. Velké pardubické s Českou pojišťovnou by byl jistě spokojen, jenže sám tuší, že až tak optimisticky vidět věci nemůže. „Když by se nevedlo, můžeme jít příklad do Ceny Labe. Do Velké nemusí každý,“ zdůrazňuje Ivo Köhler.

Text: Petr Guth

 

 Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑