Rozlučková všestrannost

04. listopad 2013

O víkendu 2-3.11.2013 proběhly na pardubickém dostihovém závodišti Agrofert park poslední závody letošní sezóny - Rozlučková všestrannost. Přestože na předběžných startovních listinách figurovalo téměř 100 koní, některé odradilo hlášené počasí a na start se dostavilo 83 závodních dvojic. Dle rozpisu se konalo 5 soutěží a vyhodnocován byl i neodmyslitelný PROSTATA CUP na úrovni ZL pro muže nad 45 let a ženy nad 40 let.

V první soutěži - hobby "Z" zvítězila s přehledem RADKA DVOŘÁKOVÁ na koni BENETON 1 s celkovým počtem 51,69 trestného bodu, startující za JK Cavalier Rynárec. Na druhém místě pak VERONIKA PŘÍHODOVÁ na koni EXPRESSO-EV zástupce stáje JK PAM Vlčkovice. A třetí místo obsadila ANEŽKA LEXOVÁ s FLINEM z Jezdeckého klubu Tůně. Čtvrtá příčka pak patřila KATEŘINĚ KUČEROVÉ s koněm DAMIÁN a páté místo LUCII PŘÍHODOVÉ s koněm DINI.

Druhou nejpočetnější soutěž stupně "Z" vyhrála nadějná ELIŠKA VÍTKOVÁ na koni PRETORIA EBONY stáj SK Hlavice. Její celkové hodnocení bylo 59,12 trestného bodu. Druhá pak dokončila ELIŠKA ORCTOVÁ s koněm KONIE 1 stáj JC Rusek. A třetí dokončil TOMÁŠ KOCIÁN s plnokrevným MORNINGEM, zástupcem stáje SK Hlavice. Čtvrté místo obsadil PAVEL STUDNIČKA s COUDYM 2 a páté pak PAVLÍNA ČEMUSOVÁ na koni LOTRANDO.

Soutěž stupně Z se v nedělním dopoledni dokončila ještě za skoro ucházejícího počasí, načež se spustil liják, který naštěstí skončil před startem další soutěže. Přesto se dekorování vítězů muselo přesunout z venkovního dekorovacího paddocku do vestibulu tribuny D. Ani to ovšem nezkazilo radost vítězům. Hlavním sponzorem závodů byla společnost DIBAQ, výrobce krmiv a krmných doplňků FITMIN.

Třetí soutěž st. "ZL" vyhrála ŠÁRKA VOTAVOVÁ na plnokrevném TEDDY READY ze stáje J+J Votavovi s celkovým počtem trestných bodů 56,50. Druhé místo obsadila JANA PECHÁČKOVÁ, taktéž s plnokrevným RAYMONDEM stáje Sc.Speranza jejichž zástupce můžeme vidět jak na sportovních kolbištích tak na dostihových drahách. Třetí a čtvrtou pozici získala MARIE DVOŘÁKOVÁ na koni VERDI 5 a DIANA 31 stáj JK Neveklov. Pátá příčka patřila RADCE BĚLEHRÁDKOVÉ s koněm A CRUYFF stáje JK Milana Beneše Koclířov o.s.

V této soutěži se pak hodnotil také PROSTATA CUP, jehož vítězem se stal PAVEL CHVOJKA s koněm VELVET "M". Druhou příčku TOMÁŠ KOCIÁN s ROXY 1 a třetí místo obsadila JANA HÖCKOVÁ s klisnou NIA. Tuto soutěž sponzorovala firma ZOOPRODUKT Týniště nad Orlicí.

Další soutěž stupně "L" pak patřila na prvním místě NELE RAUŠOVÉ s koněm LANCELOT 24, zástupcem stáje PJS Dolní Chabry s počtem trestných bodů 54,29. Na druhém místě skončila JANA HÖCKOVÁ na koni PIPPA FUN stáj JO Albert Stolany. Třetí příčka patřila JIŘÍMU KORNALÍKOVI s koněm CARA MAY stáj JK Karlštejn, čtvrté místo LINDĚ DROBILOVÉ na koni CAMELOT 2. a pátá příčka pak MONICE DEZORTOVÉ s koněm SANTANA 4.

Poslední soutěží byla soutěž stupně CNC*, která byla v letošním roce novinkou. V ní zvítězil KAREL DIRINGER na koni BURLAK, Stáj Haryservis a odnesl si 64,06 trestného bodu. Druhé místo obsadil TOMÁŠ NĚMEC s ARMATOREM, stáj Jezdecká společnost Vysoká, třetí PETR PEJŘIL na koni FUME 1, čtvrté KRISTÝNA DOSTÁLOVÁ s DACONEM oba zástupci stáje Hradecký jezdecký klub. Poslední páté místo patřilo IVĚ BAĎUROVÉ na koni NERO 18 ze stáje Horse-Riding Team Amadeus.

Tímto se v letošním roce loučíme se sportovní i dostihovou sezónou a přejeme všem účastníkům krásný zbytek roku a hodně úspěchů v budoucnosti.