Zbožňuju se přitulit ke koním ve stájích, říká Vilma Cibulková

28. květen 2014

Rozhovory s herci: VILMA CIBULKOVÁ

Přiznám se, že jsem tady prvně, ale na dostizích jsem jednou byla. Podívat se na svého kamaráda. Přesto, že byl první, byl vyloučen za nevhodná gesta. Jak byl v cíli, nechal se unést vášní, kterou pak označili za nevhodné gesto, takže na to nikdy nezapomenu,vzpomíná Vilma Cibulková.

Když jste ty koně během natáčení poznala, musíte tu vášeň ke koním hrát?

Nemusím ji hrát. Já ke koním chovám nesmírnou úctu, obdiv, pochopitelně, navíc obrovský respekt. Považuju koně za překrásného tvora, obdivuju jeho energii, trpělivost s lidmi... Znám samozřejmě, i osobně žokeje Váňu, je to opravdová legenda, on si mě možná nepamatuje, ale já ano. Kdo by si ho nepamatoval.

Role v seriálu o koních vás může do budoucna přivést i do ochozů dostihových klání?

Nevím, já miluju, když se koně u nás prohánějí na pastvinách, když točíme třeba v Napajedlích, miluju tu jejich svobodu, kterou v ohradách mají. Zbožňuju, když se k nim můžu přitulit ve stájích. Myslím, že mají ten dar z lidí snímat nejrůznější úzkosti a starosti a doufám, že to umějí i odhazovat, aby na nich neulpěla ta lidská ruka tím nevhodným způsobem.

Užíváte si natáčení v koňském prostředí?

Samozřejmě, já se sem moc těšila po těch čtyřech letech, co jsme tu byli shodou okolností na Velké pardubické, když jsme točili tu první sérii. Skutečně nic se nezměnilo, všechno zůstalo tak nádherný, je to vůbec to nejhezčí natáčení, který jsme kdy měli.

Proč byste pozvala diváky k obrazovkám na seriál Ve znamení koně II?

No určitě kvůli koním, co k tomu říct, kvůli koním.

               

BIOGRAFIE VE ZKRATCE:
Vilma Cibulková již řadu let svou vhodně rozloženou prací v divadle, filmu, televizi i dabingu dokazuje, že patří k výrazným osobnostem českého herectví, přestože několik let její kariéry neblaze poznamenal boj s alkoholem. Narodila se v západočeském Ostrově nad Ohří, nevšední křestní jméno dostala po otci a vyrůstala na venkově. I když její dětství nebylo úplně idylické, vzpomíná na něj ráda jako na dobrou životní školu, rodiče ji navíc vedli k divadlu a literatuře. V nedalekých Karlových Varech vystudovala střední pedagogickou školu. Již tady projevovala umělecké nadání a po maturitě vedly její kroky na pražskou DAMU, kde vystudovala herectví (1985).

Ostatní rozhovory:Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑