Práce na seriálu Znamení koně II je pro mě za odměnu, říká Tereza Voříšková

06. červen 2014

Rozhovory s herci: TEREZA VOŘÍŠKOVÁ

Líbí se mi to hrozně, ale je to pro mě takový dvojlomný. Mám z toho tady na pardubickém závodiště husí kůži. Ta agresivita kolem dostihů je děsivá, zároveň ale ta energie je úplně nádherná," uvedla protagonistka hlavní postavy Tereza Voříšková během natáčení seriálu Znamení koně II na pardubickém závodišti.

Váš vztah ke koním?

Já mám pocit, že ty dostihový koně musejí moc trpět, ale nemusí to být pravda. Já se koní bojím, protože jsem už z něj spadla, je to asi osm let, takže mám z nich trošku strach. Snažím se ale přesto jezdit, a když se po mně nechce cválat, tak jsem v pohodě.

Jak znáte Pardubice?

Málo, málo. Byla jsem tady párkrát, většinou jen na dostizích.

Jak se vám pracuje v tomto štábu, co zaměření seriálu vůbec?

My to milujem, to je půl roku, kdy jsme spolu, minimálně tři čtyři dny v týdnu, mezi koňma, v přírodě, na kopcích, pro mě je to strašnej oddych. Je to práce za odměnu.

Změnil se nějak během natáčení váš postoj ke koním?

Já ty koně lituju, protože během toho natáčení jsou vyplašený, není to, jako když si jednou za rok vyjedete na projížďku. Ale to asi musí být.

FILMOGRAFIE:

V dětství tancovala v dětském souboru Valášek a objevila se také ve videoklipu Filipa Renče k písni Medvídek od skupiny Lucie. Odmalička toužila být baletkou, ale jak už to tak bývá, osud tomu chtěl jinak. V roce 2005 se zúčastnila konkurzu na film RAFŤÁCI (2006), kde si jí všiml režisér Karel Janák a vybral si ji pro postavu drsné vodačky Radky. Pod vedením téhož režiséra se objevila i v menší roli ve snímku RO(C)K PODVRAŤÁKŮ (2006). V tomto roce se objeví v českých kinech dokonce hned ve třech filmech. V komedii SVATBA NA BITEVNÍM POLI, kde ztvárnila jednu ze starostových dcer. Ve snímku Bohdana Slámy VENKOVSKÝ UČITEL, jako přítelkyně filmového syna Zuzany Bydžovské a v do třetice ji můžeme vidět v poetické komedii BOBULE, kde si zahraje po boku Kryštofa Hádka.

Ostatní rozhovory:Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑