Jan Zadražil - Kůň není zvíře, ale tvor, navíc s noblesou a inteligencí

31. květen 2014

Rozhovory s herci: JAN ZADRAŽIL

Je tu hodně silná energie, k takovémuto závodu je asi potřeba velká dávka soutěživosti," říká při přestávce během natáčení na pardubickém závodišti nová postava v seriálu Znamení koně II Jan Zadražil, známý více z televizních seriálů komerčních televizí.

Jaký je váš vztah ke koním, umíte jezdit?

První co bylo, když jsem přijímal roli v seriálu, tak jsem se ptal, jestli budu jezdit. To je velmi důležitá otázka, protože já nejsem žádnej super jezdec. Párkrát jsem na koni seděl, ale mám velkej respekt. Kdykoli jsem se potkal s koňma, tak se mi nechtělo říkat zvíře, pro mě je to spíš tvor. Z těch tvorů je cejtit velká inteligence, noblesa, fakt k nim mám velkej respekt.

Co je pro vás a případně i pro diváky na seriálu zásadní?

Tak určitě to obsazení. Lidi uviděj parádní akce, kolegové, se kterýma se tady můžu potkávat, je moc krásná věc. Je to druhá řada, ty osudy se posouvají, proměňujou. Doufám, že se to bude lidem líbit.

A co prostředí natáčení… Asi něco jiného než seriály natáčené ve studiu?

No určitě si to užívám. Ve chvíli, kdy se natáčí v extriérech, tak je ta práce vždycky příjemnější. Celýmu štábu za to děkuju. Jsme venku a chvílema to vypadá jako opravdovej život.

Věříte tomu, že koňská tématika bude diváky zajímat?

Myslím, že ten pocit, co mám já, má většina lidí. Většina lidí asi cejtí, že ta symbióza člověka s tím koněm, jednoho tvora s druhým tvorem, je přece něco krásnýho.

BIOGRAFIE VE ZKRATCE:

Absolvent Státní konzervatoře v Praze, působil a působí v řadě pražských i mimopražských divadel (např. Veselé skoky, Strašnické Divadlo, Divadlo Na Fidlovačce, Divadlo Na Vinohradech, F.X. Šaldy v Liberci, Pod Palmovkou, Jiřího Wolkera, U Hasičů, Středočeské divadlo v Kladně, Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích, Divadlo Husa na provázku, Ta Fantastika, Divadlo V Řeznické). Hraje také v kapele Moje řeč.

Ostatní rozhovory:Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑