ROZHOVOR: Pavel Stara, manažer Olympijského parku Pardubice

16. srpen 2016

ROZHOVOR: Pavel Stara, manažer Olympijského parku

Město Pardubice žije olympiádou, stejně tak i dostihové závodiště. Jak se Olympijský park Pardubice na závodišti prezentuje? A jak si mohou olympijští fanoušci užít brazilskou atmosféru přímo na závodišti? Odpovídal manažer Olympijského parku Pardubice PAVEL STARA.

Koně patří k Pardubicím, ale i k olympiádě a tak s nimi pracovat musíme. Bohužel to nejde přímo v centru města, a proto jsme rádi, že se závodiště do programu zapojilo. S prezentací a propagací Olympijského parku na závodišti jsme začali už v červnu, kdy jsme tu uspořádali autogramiádu například se sedminásobnou olympijskou vítězkou, několikanásobnou mistryní světa a Evropy a čestnou předsedkyní Českého olympijského výboru Věrou Čáslavskou. Spolu s ní do Pardubic přijela i účastnice olympijských her v Barceloně, nejlepší hráčka Evropy pro rok 1996, mistryně a vicemistryně Evropy a dvojnásobná semifinalistka americké profesionální soutěže WNBA, basketbalistka Eva Horáková nebo „domácí“ bikrosová závodnice a účastnice olympiády v Londýně Aneta Hladíková. V červnu se na závodišti také běžel dostih Olympijského parku Pardubice. Vyvrcholením bude srpnový dostihový den, kdy chceme návštěvníků Olympijského parku ukázat závodiště jako jednu z výkladních skříní Pardubic, na kterém si budou moci vyzkoušet i disciplíny moderního pětiboje, byť mírně upravené na podmínky a možnosti závodiště. Majitelé karet Olympijského parku Pardubice mají vstup na závodiště zdarma, posílili jsme i kyvadlovou dopravu z města na závodiště a zpět.

Také koně jsou součástí olympijských sportů - ať už přímo drezury, parkurové skákání nebo všestrannost, tak i jako jedna z disciplín už zmiňovaného moderního pětiboje. Prezentují se tyto sporty i v rámci Olympijského parku Pardubice?
Koně jsme do programu Olympijského parku Pardubice zapojili právě prostřednictvím moderního pětiboje a to jak aktivním zapojením se do disciplín, tak i sledováním a fanděním českým olympionikům. Ze závodiště se totiž mohou milovníci koní a fanoušci pětiboje opět kyvadlovou dopravou vrátit zpět do Olympijského parku, do naší fanzóny, kde budou moci na velkoplošných obrazovkách sledovat vyvrcholení soutěží moderního pětiboje v Riu.

V Pardubicích si návštěvníci parku můžou vyzkoušet desítky různých sportů - měl jste čas vy osobně se zapojit? A který sport jste si vyzkoušel a je Vám nejbližší?
Bohužel tolik toho času nemáme, tak jsem neměl příležitost vyzkoušet úplně vše. Samozřejmě jsem si musel jako „funkcionář“ pardubického basketbalového klubu jít zahrát basket, vyzkoušel jsem ale taky beach volejbalový kurt, gymnastiku a novinku power boarding. Nadšený jsem byl z ranní rozcvičky, které se v parku konají každé ráno, to jsem si užil. A doufám, že do neděle ještě mnohé stihnu.Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑