Josef Váňa: Necítím se tak starej, jak vypadám

27. červen 2016

ROZHOVOR: Josef Váňa, legenda Velké pardubické

Dvacet osm startů a osm vítězství ve Velké pardubické. Legendě nejtěžšího a nejstaršího dostihu kontinentální Evropy to ale nestačí. V říjnu mu bude 64 let, ale do důchodu se stále nechystá. Řeč je o Josefu Váňovi, kterého jeho fanoušci mohli opět vidět v sedle poslední červnovou sobotu v kvalifikačním dostihu na letošní Velkou pardubickou. Podle svých slov testoval sebe i člena stáje Rabbit Trhový Štěpánov, ryzáka jménem Rabbit Hawk Wing, ve volném překladu „Jestřábí křídlo“.

Pěkně jsem se svezl. To, že jsme dojeli tak, tak jsme dojeli… (7. místo – pozn.red.). U Haďáku jsem mu dal jednu bičem, a když nereagoval, věděl jsem proč. Je sedm týdnů po operaci v tréninku. Ale myslím, že do budoucna je to kůň do Velké jako hrom. Ještě zapracuje a půjde příští dostih.

Jak se jezdí v téměř čtyřiašedesáti letech?
Jezdím každý den, na rozdíl od jiných kluků ještě jezdím na kole, sportuju… takže já v tom nevidím žádný problém.

Co manželka? Co říká na to, že ještě jezdíte?
Někde tady chodí, tak se jí zeptejte.

Fyzicky se tedy cítíte dobře?
Do Velké mám ještě spoustu času, trénuju teprve měsíc. Teď nás čeká léto, plavání. Nádhera. Sem tam se i zapotíme a nebudeme tak těžcí jako v zimě přes 70 kilo. Tak co, pohoda. Denně s klukama jezdím 3 – 4 loty. Skáču, jezdím rychlé práce. Necítím se, že bych byl tak starej jak vypadám.

Co byste vzkázal k těm, kteří říkají, že po šedesátce už jen důchod…
Každý člověk, který žije a pracuje v mladém kolektivu a chodí do práce s radostí, není naštvaný už ráno, že musí do té práce jít. Pak se to dá vydržet do té doby, než vás začne opravdu něco bolet. Já tyhle problémy nemám. Jsem rád, že to je tak, jak to je. Hotovo!Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑