DAVID BONAVENTURA: Rádi bychom, aby vznikl film o přátelství, vzájemné pomoci, stárnutí, o nezdolný touze jít za něčím…

29. červenec 2014

ROZHOVOR: David Bonaventura, režisér

Rozhovor s režisérem dokumentu o žokejce a trenérce Martině Růžičkové

Dvojnásobný mistr světa ve Formuli 1 Mika Häkkinen má českou manželku a teď i koně, co jezdí v Česku. Prostě sáhl do peněženky a koupil Martině Růžičkové koně. Teď o tom vzniká dokument režiséra Davida Bonaventury pro Českou televizi.

Jak se zrodila myšlenka natočit dokument o Martině Růžičkové?
Ten nápad vznikl asi před rokem a půl. Já jsem s ní před dvěma lety točil 13. komnatu, to jsme se skamarádili. Ona mi před dvěma měsíci zavolala, že mi musí vyprávět, co jí stalo. Říkala, že dala dohromady nějakého koně, pak byli na nějakých dostizích. Ten vyhrál, ona byla nadšená. Ti lidé od koně měli s sebou nějaký další lidi, a když se představovali, tak ona říká, já jsem Růžičková, já jsem Häkkinen. Asi za hodinu jí došlo, o koho se jedná. Häkkinen říká, že by se jí chtěl nějak revanšovat. Za to, jak jim pomohla a toho koně vyléčila. Řekla mu, že má velkej sen ještě jednou jet Velkou pardubickou a dojet ji. Ale teď že nemá koně. Häkkinen sáhnul obrazně do peněženky, vytáhnul prachy a toho koně jí koupil. Prostě, že dvojnásobný vítěz Formule 1 koupil koně Martině Růžičkový a ta na něm pojede Velkou pardubickou.

O čem tedy vlastně ten dokument bude?
Právě o té vzájemný pomoci. Jako že ona někomu pomohla, někdo zase pomohl jí. Tak jsem se rozhodl ten příběh natočit. Je totiž možný, že Martina pojede Velkou pardubickou právě na tomhle koni. Teď teda fofrujeme, abychom to nějakým způsobem stihli, bude to o příběhu Martiny. Bude to o lidskejch vztazích. Häkkinen tady byl několikrát. Tím, že má českou ženu, tak pro něj není takovej problém sem jezdit. Bude určitě součástí toho dokumentu. Ví o tom, souhlasí s natáčením. Už se na to těším, na setkání s tímto člověkem. Martina o něm mluví, že to je strašně fajn chlap, má rád děti, má jich pět. K nim se chová strašně hezky, což se Martině strašně líbí. Zajímalo by mě, jestli se taky z nich stanou přátelé. To by měl i ten dokument odhalit.

Jaká bude stopáž a kdy dokument uvidíme?
Bude to mít asi padesát minut, hotové to bude asi v lednu, nasazeno to pak bude na druhém programu České televize dvacátá, jednadvacátá hodina.

Použijí se i materiály z 13. komnaty?
Moc starších materiálů bychom používat nechtěli. Sám o sobě bude tento dokument odlišnej, jinej. My bychom rádi, aby vznikl film o přátelství, vzájemné pomoci, stárnutí, o nezdolný touze jít za něčím.

Teď bydlíte ve Svobodných Hamrech, takže už jste Východočechem. Jaký je váš vztah ke koním?
Já jsem tady 14 let, bydlím nedaleko, bydlíme vedle konírny. Sám nejezdím, sice jsem jel po hřebenech někde na horách, i když koně mám strašně rád, tak k nim mám obrovský respekt.

Jak na vás působí atmosféra pardubického závodiště?
Mám to tady strašně rád, už jsem tady před lety točil pro Českou pojišťovnu film o Velké pardubické, rád se sem vracím, jsou tady hrozně milí lidi. Přijde mi to tady takový rodinný, příjemný.

Proč by sem tedy měli lidé přijet?
Pro mě jsou Pardubice něco takovýho jinýho. Tady mi to přijde takový opravdový. Je tady spousta zajímavejch akcí, dá se tady dobře najíst, napít, pobavit i s dětma, dobře strávený odpoledne…

Dostihový spolek a.s.Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑