ROZHOVOR: Daniela Diringerová, hlavní rozhodčí Mistrovství ČR

23. červenec 2016

ROZHOVOR: Daniela Diringerová, hlavní rozhodčí Mistrovství ČR

Letošní Mistrovství České republiky ve všestrannosti bude svým způsobem unikátní. Poprvé se v jeden čas a na jednom místě potkají všechny soutěžní kategorie od dětí přes juniory až po dospělé. Jako hlavní rozhodčí nad vším bude bdít DANIELA DIRINGEROVÁ - zkušená rozhodčí, trenérka i jezdkyně. Jak se na závody těší a čeho se naopak obává? A co si myslí o české všestrannosti?

Pardubické mistrovství je prvním šampionátem, kdy se všechny kategorie schází v jeden čas na jednom místě. Co si o tom myslíte? Může být takové mistrovství inspirací třeba pro děti a juniory, kteří mohou vidět zkušené závodníky „v praxi“?
Letošní mistrovství ve všestrannosti bude jednou z největších akcí, která se v jezdectví v České republice koná. Do bojů o medaile vyšle jezdce devět oblastí České jezdecké federace (ČJF). Mistrovství je jiné než ostatní závody, více je zde vidět týmový duch a fandění. Děti i junioři se v soutěžích všestrannosti běžně na závodech setkávají s našimi nejlepšími jezdci, ale určitě pro ně budou inspirací i při Mistrovství ČR.

Vypsáno je osm soutěží, plus další soutěže na styl. Zasedat bude několik sborů  rozhodčích. Co všechno budete muset obsáhnout Vy jako hlavní rozhodčí?
Všechny oblasti ČJF, které mají jezdce v mistrovských soutěžích, jsou zastoupeny i ve sboru funkcionářů závodů, kde jsou lidé z celé republiky. Sbor rozhodčích pro seniorskou kategorii doplnil mezinárodní rozhodčí Christian Steiner z Rakouska. Myslím, že se komisi všestrannosti ve spolupráci s pořadatelem podařilo sestavit zkušený a pracovitý tým rozhodčích, stavitelů a jejich asistentů, technického delegáta a komisařů. Věřím, že všichni budou zodpovědně vykonávat své funkce a svým profesionálním přístupem přispějí k hladkému průběhu celých závodů. Mým úkolem bude koordinovat práci třech sborů rozhodčích, technického delegáta a jejich spolupráci se staviteli tratí a parkurů. Samozřejmě budeme s celým sborem řešit připomínky jezdců a vedoucích oblastí.

Na co nejvíce těšíte a z čeho máte naopak trochu obavy?
Určitě se během těch dnů, kdy bude mistrovství probíhat, nějaké problémy vyskytnou, ale s tak zkušeným pořadatelským sborem, který na pardubickém závodišti pracuje, je určitě vyřešíme. Já osobně si nejvíc oddychnu, až se vrátí všichni poníci, koně a jezdci v pořádku z crossu a až proběhne v sobotu poslední kůň cílem terénní zkoušky. Nedá se říci na co se nejvíc těším, každá z mistrovských kategorií je jedinečná, ať už sledujete zápal se kterým jezdí ti nejmladší, nebo rutinu a preciznost s jakou překonávají terénní skoky ti nejlepší ze seniorské kategorie. Myslím, že velkou podívanou bude souboj o medaile v kategorii družstev, kde uvidíme 14 oblastních týmů.

Stavitelem tratí je zkušený Marcin Konarski. Předpokládám, že jeho práci a způsob stavění tratí znáte – jak velkým přínosem pro českou všestrannost bude?
Marcin Konarski  je nejen mezinárodním stavitelem soutěží ve všestrannosti, ale i majitelem jezdeckého areálu v polské Strzegomi kousek od našich hranic. Každý rok pořádá několik závodů ve všestrannosti od nejnižšího stupně až po mezinárodní závody, které jsou zařazené do světového poháru, kde startují nejlepší jezdci z celé Evropy. Čeští jezdci velmi rádi do Strzegomi jezdí a není výjimkou, že na jediných závodech startuje i 50 českých koní. Právě korektní tratě, které Marcin Konarski staví, jsou hlavním důvodem proč je Strzegom tolik oblíbená nejen u českých jezdců. Myslím, že můžeme být pyšní na to, že tratě pro Mistrovství ČR 2016 a Mistrovství Evropy 2017 mají společného autora, kterým je Marcin Konarski.

Co byste popřála účastníkům MČR?
Všem jezdcům a jejich koním přeji dobrou formu, majitelům koní a rodičům pevné nervy a všem přeji, abychom si tento svátek všestrannosti skutečně po všech stránkách užili, protože mistrovství roku 2016 bude naše první společné.Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑