Dostihy jsou příležitost dobře se obléknout

07. červenec 2015

ROZHOVOR: Radka Sirková a Anna Tušková, designérky

Dostihy nejsou jen o adrenalinu, sázkách a ladnosti koní. Jsou i o eleganci a módě. Mezi návštěvníky nedávného dostihového mítinku v Pardubicích jsme potkali i dvě dámy z oděvního průmyslu – mladé a úspěšné majitelky módní značky CHATTY RADKU SIRKOVOUANNU TUŠKOVOU (na foto zleva).

Spojily se před deseti lety v rámci školního experimentu dvou studentek módního designu a tahle spolupráce úspěšně pokračuje dodnes. „Jsme designérky, máme studio v Haštalské ulici v Praze. Navrhujeme oblečení a hlavně šijeme na míru,“ říká na úvod Anna Tušková.

Nabíráte tady na závodišti inspiraci, nebo naopak hodnotíte…
RS:
My si to tady spíš užíváme, relaxujeme. Protože právě zapomínáme na tu inspiraci, protože ji máme v hlavě celý ten týden. Dneska to tak trochu vypouštíme a bavíme se.

Stejně mi to nedá, jste na dostizích… co byste doporučily na sebe na dostihy? A když se rozhlédnete, jak hodnotíte úroveň oblékání, stylovost…?
RS: Jako všude jinde platí to, že Češi mají obecně problém s dodržováním dress code. Je to tu taky vidět, ale veskrze je to tu okay. Je tu samozřejmě vidět rozdíl - někdo se snaží obléct a je to pro něj zážitek a někdo naopak přijde a vůbec to neřeší. Myslím si, že celá ta akce by měla být zážitek pro toho člověka, kdy ráno vstane a řekne si „Půjdu na dostihy“ a měl by si to užít s tím, že se na to opravdu připraví a dá si to „v plný  palbě“. A to si myslím, že je na tom to krásný.

Tak co byste tedy doporučily?
AT: Jenom dodržet dress code. Když tady koukám třeba na pána… Nedoporučila bych džíny. To je jako když jdete do divadla. Tam taky máte nějaký dress code. Je to příležitost se dobře a hezky obléknout a tu je potřeba využít. Jinak jak se každý cítí. Nemyslím si, že je nutné, aby dáma měla šaty nebo sukni, ale mělo by to mít lepší úroveň, než když jde do práce.

Zabýváte se i klobouky?
RS: Klobouky neděláme. Ale když připravujeme přehlídku, tak to samozřejmě pro tu show různými věcmi doplňujeme.

Co vás v nejbližší době čeká?
AT: V hlavě máme inspiraci na další přehlídku jaro – léto 2016. Bude na začátku září v rámci Mercedes Benz Fashion Week v Praze. Teď to aktuálně vzniká.
RS: Teď je aktuálně naše kolekce jaro-léto v našem studiu v Haštalské ulici v Praze. A navíc jednáme o tom, že se možná ještě před tou zářijovou show podíváme do Berlína, kde bychom mohli tuhle kolekci 2016 prezentovat. V tom módním byznysu to tak funguje, že se vždycky s ročním předstihem ty kolekce prezentují.

Chystáte přehlídku třeba i tady u nás na závodišti?
AT: To by muselo nějak koncepčně zapadat, to necháváme otevřené… třeba někdy? (smích)Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑