Roviny ve znamení trojek

12. říjen 2013

Roviny ve znamení trojek

Tradiční předkrm Velké pardubické, tedy sobotní dostihové roviny, byl ve znamení trojek. Ze sedmi dostihů byly hned tři vypsány jako první kategorie, další trojku si připsala stáj dr. Charváta, když se jejím svěřencům zadařil hattrick. V hlavní Velké ceně Pardubic se prosadil Trip to Rhodos, v Ceně mílařů French Quebec a v závěrečném bumperu Celadon. Ten navíc vybojoval své třetí vítězství v kariéře.

Rovinové dostihy

Hlavním dostihem byla Velká cena Pardubic podporovaná společností CHARVÁT Group s.r.o. a Českým svazem chovatelů plnokrevníka a majitelů dostihových koní. V dostihu I. kategorie na 2900 metrů diváci viděli teprve druhého koně v historii tohoto dostihu, který dokázal své vítězství zopakovat. Tímto koněm byl čtyřletý Trip to Rhodos, a to i přes včerejší komplikace s podkovou. Trenér Pavel Tůma koně připravil pro žokeje Jiřího Chaloupku. Tempo ale téměř do poslední chvíle udával nakonec až sedmý Dangerous Gleam a druhý Ski Pilot. Třetí došel Atack následovaný Mikaminou a Wallistem. Nástup Tripa, který potvrdil své kvality ve vytrvalecké kategorii, byl ale drtivý.

Úvod dostihového dne obstaraly proutěné překážky pro amatérské jezdce na 3200 metrů. V nich si velmi dobře v úvodu vedl pětiletý Bugaboo, kterému ale brzy došly síly a do vedení se posunuli Vivienne of Gracie a favorizovaný, nakonec vítězný Timber. Toho pro amatéra Nailla Martina Kellyho nasedlal trenér Josef Váňa st. Bylo to první vítězství letošní sezony pro tohoto šestiletého valacha.

Druhý dostih na 1900 metrů, ve kterém pro změnu startovaly pouze ženy, si lehce podmanila čtyřletá Medula s Lindou Fedorowiczovou z trenérské stáje Heleny Vocáskové. Její svěřenkyně, konkrétně Sinndarka a Fujara, odstartovaly velmi dobře i do následujícího dostihu pro dvouleté koně, II. kategorie na 1750 metrů. Nejvíc sil ale nakonec měl Le Conte Noire trenéra Artura Resulova, v sedle byl žokej Milan Zatloukal.

V prvním ze tří dostihů I. kategorie, Ceně mílařů na 1900 metrů, byla úspěšná French Quebec, kterou pro Jiřího Charváta připravuje Čestmír Olehla. Do vedení se dostala krátce před závěrečným obloukem. Vedl ji Tomáš Lukášek, pro kterého to bylo sedmnácté vítězství v sezoně. Trenér Olehla se před dostihem nejvíce obával konkurenta z Maďarska, klisny Seperate Opinion a Talara, který skončil druhý. Po dostihu chválil dobrou práci žokeje. Druhým jedničkovým dostihem byl sprint na 1100 metrů a o vítězství byl sveden tuhý boj. Vítězství nakonec brala čtyřletá Waka Laura trenéra Václava Luky, který ji nasedlal pro žokeje Petra Foreta.

V závěrečném bumperu na 3200 metrů se prosadil čtyřletý Celadon s žákem Janem Odložilem. Celadon zajistil hattrick stáje dr. Charváta, pro něho samotného to bylo třetí vítězství v kariéře – a to startoval zatím pouze třikrát.

Vítězný Trip to Rhodos s žokejem Jiřím Chaloupkou.Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑