Do II. kvalifikace na 124. Velkou pardubickou je přihlášena dvacítka koní

20. červen 2014

Přihlášky do II. kvalifikace na Velkou pardubickou

Do druhé kvalifikace na 124. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, která se tradičně běhá jako Memoriál mjr. Miloše Svobody, je přihlášena dvacítka koní. Figuruje mezi nimi i několik zajímavých jmen, která ale v přihlášce do Velké nenajdeme. Třeba kvalifikačního „přeborníka“ Trezora.

Kromě Trezora z trenérské stáje Hany Kabelkové je na startovní listině ještě Ribelino, jehož jméno na přihlašovací listině 124. Velké pardubické s Českou pojišťovnou schází. V Čechách běhá od května letošního roku, ale zatím bez výraznějších výsledků. Naopak Trezor v minulých sezonách v kvalifikacích zářil, v samotné Velké se mu příliš nevedlo. Letos mu trenérka plánovala starty hlavně ve Francii. Ovšem při úspěšném absolvování kvalifikačního dostihu mohou být oba jmenovaní ještě do Velké dodatečně přihlášeni.

O účast ve 124. Velké pardubické s Českou pojišťovnou bude bojovat několik zajímavých koní. Třeba vítěz Úvodní cross country Koroka Borderland, který tím překvapil nejen dostihové fanoušky, ale i samotný tým kolem něj. V přihláškách se objevuje také Sisi Merble, která byla druhým překvapením tohoto dostihu. Mezi favority by mohl patřit Kasim, který loňskou Velkou pardubickou dokončil na čtvrtém místě. Po dvou koních do dostihu přihlásili Josef Váňa (BudapestZarif), Stanislav Popelka (BorderlandSun Belina), Čestmír Olehla (CherwickPareto) a Radek Holčák (Age of JapeGauner Danon).

V rámcovém dostihu, steeplechase cross country III. kategorie na 4500 metrů, se možná potkají vítězové předchozích ročníků Velké pardubické Orphee des Blins a Tiumen. Bude v jeho sedle Josef Váňa starší?

Možná napoví startovní listiny, které budou oficiálně zveřejněny v úterý 24. června.

Dostihový mítink „Polský den“, který se koná v sobotu 28. června, nabídne deset dostihů. Vrcholem bude kvalifikační dostih na 124. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, na programu je ale také Červnová cross country Válečníka I. kategorie, několik steeplechase dostihů i závěrečný bumper. První dostih startuje v obvyklých 13:00 hod.

 

 

 Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑