Velká pardubická pro něj znamená i začátek sezóny

11. červen 2015

V městské lóži dostihového závodiště ho hned tak nepoznáte. Ve slušivém sáčku a k němu ladící košili, s uhlazenými nagelovanými vlasy, mírným strništěm místo běžného plnovousu a navíc v obležení rodiny. Tady vypadá spíš jako obrýlený manažer, než jako obranná tvrz, ze které mají ostřílení hokejoví útočníci oprávněný strach. Ani bez kila metrák (ve svalech) byste tomuhle 193 centimetrů stále ještě 35letému mladíkovi zdaleka nehádali. Hokejový obr Petr Čáslava.

Pardubický obránce dal reprezentaci po 201 zápasech odehraných za republiku "pápá",  o to víc ho možná budeme vídat na tribunách dostihového závodiště. "Většinou jsem neměl čas, často se hrálo, teď to snad bude lepší," doufá hokejový mistr světa z roku 2010.  

"Na koně sázím, takhle, když jsme tady s dětma, ale nic závratnýho. Spíš tak ty desetikorunový sázky," říká Petr Čáslava s pohledem stále upřeným mezi překážky. A odtajňuje i svůj systém sázek. "Určitě jsou lidi, který tomu rozuměj. My to děláme spíš tak, jestli se nám ten kůň líbí, než podle výkonnosti," přidává se smíchem. Několikrát byl i na největší události sezóny - Velké pardubické. "Je to obrovská společenská událost, pro mě je to navíc symbol začátku hokejový sezóny."

Vztah ke koním má podle jeho slov celá rodina. "Jezdil jsem párkrát, ale manželka chodí jezdit i s dcerou," pokračuje hokejová legenda. "Obecně mám rád zvířata, hlavně psi, ale dostihovej sport je určitě elegantní, má to tu rád," dodává rodák z Kolína, který musel za hokejem cestovat i do tisíce  kilometrů vzdáleného Čerepovce.

"V Rusku znají Velkou pardubickou, Zlatou přilbu už tolik ne. Rusy ale zajímá hlavně město, co se tady dá podnikat. Pro ně je hlavně důležitý, že je to blízko do Prahy a lítá sem přímá linka," přibližuje názory svých ruských přátel. "V Pardubicicích jim chybí bary se živou a různorodou muzikou," uzavírá.Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑