Pardubickými šampiony jsou Jan Faltejsek a Čestmír Olehla

25. říjen 2015

Pardubickými šampiony Jan Faltejsek a Čestmír Olehla

Až do posledního okamžiku závěrečného dostihového mítinku nebylo jasné, který z jezdců se stane překážkovým šampionem pardubického závodiště. Ve hře byli čtyři žokejové, horlivě se sčítala nejen první, ale i druhá a třetí umístění. Výsledky úplně posledního dostihu dne ale rozhodly. Šampionem Pardubic se stal Jan Faltejsek. To o trenérovi bylo jasno už od dostihu druhého – zabodoval Čestmír Olehla.

O titul šampiona – jezdce se na dálku utkali žokejové Jan Faltejsek a Josef Bartoš, do hry ale mohli ještě promluvit i Jaroslav Myška či Jan Kratochvíl. Zatímco první dvojice měla vítězství sedm, druhá dvojka měla o bod méně. V posledním dostihu však nikdo z nich nezvítězil, ale Jan Faltejsek dokončil na třetím místě a rozhodl tak o svém vítězství v šampionátu. Svou roli sehrálo více druhých míst než nasbíral Josef Bartoš. Šampion byl svým vítězstvím překvapen, stejně jako šampion mezi trenéry Čestmír Olehla. Jeho svěřenci na pardubickém závodišti letos posbírali devět vítězství.

Oba si z Pardubic odvezli tak trochu netradiční ceny. Místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. Michael Skalický jim oběma předal „koně na tyči“. Zatímco Čestmír Olehla prohlásil, že tento nový svěřenec bude mít ve stáji čestné místo, Jan Faltejsek se jej rozhodl pustit do výběhu. „Musím ho nechat trochu dospět,“ zavtipkoval. Dávku humoru oba šampioni předvedli i při čestném kolečku. A unést se nechal také moderátor Petr Městka, který tento "dostih" náležitě okomentoval.

foto: Šárka Votavová

foto: Šárka Votavová

foto: Šárka VotavováČeská pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑