Pardubice pořádají prestižní Mistrovství České republiky vozatajů

30. červenec 2014

Pardubice pořádají prestižní Mistrovství ČR vozatajů

První tři srpnové dny budou velkým svátkem fanoušků závodů spřežení. Dostihové závodiště totiž úplně poprvé pořádá prestižní Mistrovství České republiky spřežení 2014. Se soutěží přichází do Pardubic i několik novinek. Třeba úplně nové překážky pro maraton.

Závody spřežení se v Pardubicích konají už několik let, mistrovství republiky ale bude mít premiéru. Dostihový spolek se na něj připravuje už řadu měsíců. „Soutěže spřežení jsou na našem závodišti vyhledávané, máme s jejich pořádáním zkušenosti. Mistrovství republiky je však něčím navíc, takovou třešinkou na dortu. Přidělení pořadatelství bereme jako ocenění naší dobré práce,“ uvedl ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický.

Mistrovství České republiky spřežení je vypsáno pro jednospřeží, dvojspřeží pony, dvojspřeží a čtyřspřeží, připraveny jsou i otevřené soutěže. „Je to nejvyšší soutěž v republice, přihlásit se na ni mohou vozatajové, kteří splnili kvalifikační podmínky. Mají tu výborné zázemí,“ řekla členka sboru rozhodčích Ila Hrdličková, která s pardubickým závodiště při soutěžích spřežení mnoho let spolupracuje.

Spřežení musí v soutěži absolvovat drezuru, maraton a závěrečnou překážkovou jízdu (parkur). Stavitelem tratí bude Aleš Kříž, který tuto funkci zastával i při nedávné kvalifikaci na Zlatou podkovu. Rozdíly mezi soutěžemi ale jsou. „Stavět trať na mistroství republiky je samozřejmě obtížnější. Náročnější je parkur a především maraton. Oproti běžným závodům jsme vybudovali tři úplně nové překážky, jejich počet se tak navýšil na sedm,“ prozradil stavitel tratí Aleš Kříž.

Novinkou pro Mistrovství České republiky je vějíř postavený z klasických steeplechase skoků, labyrint s poetickým názvem Diamant a také tzv. Velká vozatajská voda. Chybět nebudou tradiční balíky slámy, military voda u lesa, Šandův kopec nebo slalom poblíž startu Velké pardubické. „Je vidět, že se pardubické závodiště rozvíjí i ve sportovních soutěží. Dostihy jsou už na špičce, k vrcholu se teď blíží vozatajské soutěže i všestrannost. Osobně si myslím, že závodiště má velký potenciál rozvoje soutěží do budoucna,“ dodal Aleš Kříž.

Na Mistrovství České republiky se těší i samotní vozatajové. Mnozí z nich využili červencové závody jako generálku mistrovských soutěží a přijeli si závodiště vyzkoušet. Se svými ambicemi se netajil například nedávný vítěz jednospřeží Pavel Plch. „Přijeli jsme, abychom viděli závodiště, prohlédli si povrchy atd. Za tři týdny sem vyrazíme bojovat o mistrovský titul,“ prohlásil tehdy Pavel Plch.

Mistrovství České republiky spřežení se uskuteční ve dnech 1. – 3. srpna 2014. V pátek budou na programu drezury, v sobotu maraton a soutěže uzavře nedělní parkur. Začátek soutěží je vždy v 9:00 hodin, parkur bude zahájen po kondičních zkouškách v 11:00 hodin.

Součástí programu bude i sobotní XXII. Národní výstava koní plemene Shagya Arab. Ta začíná 2. srpna 2014 v 10:00 hodin.

Vstupné je zdarma.Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑