Letní všestrannost se pojede jako mistrovství dvou oblastí a pod záštitou poslance Jiřího Skalického

06. srpen 2014

Letní všestrannost se pojede jako mistrovství dvou oblastí

Pardubické dostihové závodiště hostí o víkendu 9. – 10. srpna další ze sportovních soutěží. Tentokrát je na programu Letní všestrannost, která se pojede také jako Oblastní mistrovství družstev a seniorů. Záštitu nad soutěží převzal poslanec Parlamentu ČR Jiří Skalický.

Pardubický Dostihový spolek a.s. pořádá mistrovství ve všestrannosti hned dvou oblastí. Letní všestrannost totiž bude nejen mistrovstvím družstev Východočeské oblasti, ale také mistrovstvím družstev a seniorů oblasti Praha. Přihlášen je opět rekordní počet koní a jezdců, startovat by jich mělo na 150.

Soutěže jsou vypsány jako otevřené pro stupně obtížnosti CNC** CNC* a právě tato druhá soutěž je zároveň i Oblastním mistrovstvím Prahy seniorů. Družstva Prahy, ale i Východočeské oblasti, se pak potkají v oblastních mistrovstvích v soutěži stupně ZL. Účastnit se jí budou tří až čtyřčlenná družstva. Letní všestrannost nabídne také otevřené soutěže stupně L, Z hobby Z.

„V Praze se žádné soutěže všestrannosti nekonají. Proto se pražská oblast na nás obrátila a požádala o pořadatelství mistrovství u nás v Pardubicích. A protože podmínky na našem závodišti jsou pro konání všestrannosti na skutečně vysoké úrovni, žádosti jsme rádi vyhověli,“ komentoval pražské mistrovství v Pardubicích ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický.

Soutěže všestrannosti se skládají ze tří disciplín. V sobotu 9. srpna jsou plánovány drezurní zkoušky a parkur, v neděli 10. srpna terénní jízdy. V ní překážky předepsané nejsou, jejich volba záleží na autorovi tratě. Tím bude úspěšný jezdec a trenér všestrannosti Petr Veselovský. Stavitelem parkuru bude Petr Švec.

Na pardubickém dostihovém závodišti se v letošní sezoně konají závody všestrannosti celkem třikrát. Letošní seriál odstartovala dubnová Jarní všestrannost, která byla kvalifikací soutěží Zlaté podkovy. Po srpnové Letní všestrannosti bude následovat ještě Rozlučková všestrannost, která se uskuteční první listopadový víkend.

O naše závody všestrannosti je mezi jezdci obrovský zájem, proto jsme letos počet soutěží navýšili a přidali právě Letní všestrannost. Věřím, že úroveň našich soutěží bude i nadále vzrůstat a že se dočkáme přidělení pořadatelství Mistrovství České republiky, o které máme velký zájem,“ prohlásil ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický s poznámkou, že pořádání takto velkých soutěží si závodiště bez problémů vyzkoušelo už při nedávném Mistrovství ČR spřežení.  

Propozice soutěží Letní všestrannostiČeská pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑