''Je to takový blbý, skončit kariréru tím, že jdeš od posledního skoku pěšky,'' komentoval svůj návrat na závodiště

15. srpen 2014

Legendární žokej Váňa musí hubnout, aby se mohl kvalifikovat na Velkou pardubickou!

Už jen dvě kila nadváhy brání legendárnímu žokeji Josefu Váňovi, aby se příští sobotu zúčastnil kvalifikace na 124. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. "Přestanu žrát a musím víc sportovat, co k tomu víc říct," konstatoval mluvou sobě vlastní osminásobný vítěz Velké pardubické, který 20. října oslaví 62. narozeniny. Z domácích koní přihlášených do říjnové 124. Velké pardubické s Českou pojišťovnou se již kvalifikovalo 21 uchazečů o start v tomto dostihu.

Josef Váňa starší ale neplánuje extrémní hubnoucí kúru. "Každý večer si jdu zaplavat, pak je na řadě sauna. Jezdím do práce na kole, teď ještě jezdím na bruslích, musím holt makat," řekla legenda a největší osobnost českého turfu. V kvalifikačním závodě se Váňa nehodlá jen zúčastnit a kvalifikovat. "Na to, abych se jel jen projet, na to jsem už starej dost, uvidíme, jestli tam ještě něco je," dodal. Své šance kvalifikačním dostihu zatím žokej nechtěl komentovat. "Zatím jsem neviděl přihlášky, ale myslím, že to bude taková malá Velká pardubická," uvedl.

Josef Váňa st. pojede opět s 13letým anglickým plnokrevníkem Tiumenem, se kterým Velkou pardubickou už třikrát vyhrál. "Byl sice kvůli zranění čtrnáct dní mimo, protože ho nějakej kamarád ve výběhu nakopl, ale teď už je v pořádku, poslední dva tři týdny pracujeme normálně, není vidět, že by mu to vadilo. Myslím si, že si díky zranění zase odpočinul, uvidíme," komentoval stav valacha Tiumena jeho jezdec a trenér.

Při poslední Velké pardubické, kde oznámil Josef Váňa st. konec kariéry, žokej spadl na poslední překážce a dostih nedokončil. "Dědek se ještě zdá, že moc nezestárl, je to takový blbý, skončit kariréru tím, že jdeš od posledního skoku pěšky. To ale neříkám, že nepůjdu od prvního, druhýho nebo dalšího pěšky, to je prostě Velká pardubická. Každá je stejně těžká, a když nemáš štěstí, ať jseš dobrej, jak chceš, tak jseš v pr... (redakčně upraveno), že jo," zavtipkoval si závěrem žokej.

Vítězství Josefa Váni st. ve Velké pardubickéČeská pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑