Květnový kalendář zahájí parkurová Cena města Pardubic

27. duben 2015

Květnový kalendář zahájí Cena města Pardubic

Parkurové závody Cena města Pardubic jsou v kalendáři sportovních akcí na pardubickém závodišti zapsány už mnoho let. Ty nejbližší se uskuteční v neděli 3. května a zájem mezi jezdci je opravdu velký.

Oproti loňskému roku vypsali pořadatelé o dvě skokové soutěže více. Vrcholem programu s osmi soutěžemi bude Cena města Pardubic stupně S*. Zkrátka nepřijdou ani pony, pro které jsou vypsány dvě soutěže a dvě kategorie hobby pro jezdce bez licence. „První soutěže na našem travnatém kolbišti odstartují už v devět hodin ráno. Rádi přivítáme nejen jezdce, jejichž zájem o soutěže u nás stále roste, ale také diváky. Vždyť i parkur je atraktivním jezdeckým sportem, který má divákovi co nabídnout,“ zve Michael Skalický, místopředseda představenstva Dostihového spolku a.s. s tím, že vstupné na závodiště je pro diváky zdarma.

Připraveny jsou skokové soutěže stupně obtížnosti ZM (základní malé) a Z (základní) pro hobby; dále ZP a ZPL handicap pro všechny jezdce pony a také skokové soutěže stupně Z (základní), ZL (základní lehké), L* (lehké) a již zmiňovaná soutěž Cena města Pardubic stupně S* (střední). Stavitelem parkuru je jezdec a trenér Roman Falta.

Parkurové skákání je jezdeckým sportem, který se na olympijských hrách objevil už před sto patnácti lety, konkrétně v roce 1900 v Paříži. Ale až do konce druhé světové války byl výhradně armádním sportem a ženy společně s muži mohou závodit teprve od roku 1974.

Květen na závodišti

Parkurové závody – Cena města Pardubic se konají pouhých pět dnů před začátkem dostihové sezony. Zahajovací dostihový mítink se uskuteční v pátek 8. května a na programu je hned osm dostihů. O necelých čtrnáct dnů později (23. května) mohou diváci už sledovat první kvalifikaci na letošní 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou a květnovou termínovou listinu uzavře 30. května další dostihový mítink. Z nedostihových aktivit se bude na závodišti v sobotu 16. května konat Pardubický psí festival.Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑