Na výstavu Koně v akci si cestu našlo na šest tisíc diváků, viděli stovky koní

04. září 2016

KONĚ V AKCI: Šest tisíc diváků, na 450 koní

Osmnáctý ročník výstavy Koně v akci přilákal na pardubické závodiště na šest tisíc návštěvníků. Viděli rozmanitý program s podtitulem Koně a sport, do kterého se zapojilo na 450 koní. Výstava tak opět potvrdila, že se na dva dny v roce Pardubice stávají největším setkáním koní a lidí…

Pořadatelé tradičně připravili program prezentující snad všechna plemena koní ve sportovních či pracovních činnostech a diváci viděli i celou řadu různorodých vystoupení, ve kterých se běhalo, skákalo nebo třeba i tančilo. Speciální program byl připraven pro chladnokrevné „obry“, kteří soutěžili v orbě, těžkém tahu a ovladatelnosti. Na opačném konci měřítka velikosti závodili minikoně na parkurovém kolbišti. Byli tu koně westernoví, koně do zápřeží nebo třeba koně trénovaní pro klusácké dostihy. Své fanoušky si našly koňské polo či rodeové disciplíny. Nedělní karneval přilákal do průvodu ještě více masek než v loňském roce a jeho účastníci leckdy oplývali hodně velkou kreativitou.

Výstava nabídla i několik pardubických premiér. Například v chovatelských šampionátech se tu poprvé v České republice předvedla chladnokrevná plemena Clydesdale a Drum Horse. V hlavním programu se pak představil český „zaříkávač koní“ Miloslav Simandl, který předvedl fascinující show koní pracujících v absolutní volnosti.

Výstava Koně v akci se na závodišti konala oficiálně o víkendu 3. a 4. září, už v pátek tu ale začaly soutěže Mistrovství ČR haflingů v sedlových disciplínách a chovatelská kritéria mladých koní ve všestrannosti. Své fanoušky si našel i páteční program na Pernštýnském náměstí, který byl upoutávkou a pozvánkou na víkendový program.

„Na hodnocení výstavy je ještě brzy, skončila teprve před pár hodinami. Ale návštěvnost je poměrně dobrá, odpovídá minulým letům. Musím poděkovat všem, kteří se na organizaci podíleli, a všem těm, kteří se zapojili do programu. Bylo to opravdu nádherné představení,“ komentoval výstavu ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

Koně na náměstí_foto Ivan Krejza

Soutěž v těžkém tahu

Miloslav Simandl, český zaříkávač koníČeská pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑