Kobylka od Miky Häkkinena se nešťastně zranila, Růžičková pojede kvalifikaci s Rubínem

22. srpen 2014

Kobylka od Miky Häkkinena se nešťastně zranila

Věčná bojovnice musela kvůli kvalifikaci shodit čtrnáct kil

Sobotní kvalifikace na 124. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, kterou už teď odborníci kvůli silnému obsazení přezdívají "Malá Velká pardubická", se zúčastní i věčná bojovnice Martina Růžičková. Nepojede ale kobylku Folie D´ Ocean, jak měla v plánu a kterou jí právě pro letošní Velkou zakoupil bývalý pilot Formule 1 Mika Häkkinen, startovat bude s Rubínem.

"Folie se zranila v práci, není to nic fatálního, vypadá to, že by tu další kvalifikaci měla jít, jen se kopla při doskoku. Nekulhá na to, ale její start by byl velkým rizikem," uvedla Růžičková. Rubín má ale podle ní dobrou formu a kvalifikační dostih by mu díky velkému odpočinku měl sednout. "Prostě pojede pantáta a paňmáma. Rubínkovi je dvanáct a mně padesát," dodala s úsměvem trenérka a žokejka v jedné osobě.

Připustila, že na začátku léta měla velké problémy s nadváhou, aby se mohla kvalifikace zúčastnit. "Za dva měsíce jsem musela shodit třináct, čtrnáct kilo. Jednoduše přestanu jíst a začnu běhat. V tomhle věku tělo už moc nepotřebuje, klidně si celej den jede na jednu okurku a nic s ním nehne. Zabalím se do igelitu a tvrdě na sebe," dodala Růžičková.

Folie D´ Ocean pojede na zářijové poslední kvalifikaci s žokejem Pavlem Kašným. "Museli jsme to trošku překopat. Pan majitel (M. Häkkinen) je z toho trošku smutnej, že kobylka nepojede, ale zase já si taky nechci nic dokazovat, protože bych o takovýhohle majitele a koně nerada přišla," uzavřela Růžičková.

Na sobotní start kvalifikace na Velkou pardubickou se postaví hned sedmnáct kvalitních koní a jezdců. Celá sobota bude na pardubiockém závodišti ve znamení Slovenského dne, chybět nebudou kulinářské speciality našich východních sousedů, atmosféru dotvoří folklórní cimbálová skupina ze Slovenska, návštěvníci se douźvědí spoustu zajímavostí z atraktivních slovenských destinací.Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑