Celebritou sobotního mítinku byl druhý nejbohatší člověk ČR, vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš

25. květen 2015

Velká pardubická s Českou pojišťovnou tradičně láká celebrity z kulturního, společenského, ale i podnikatelského světa. Ne zas tak každý ale přjme pozvání na některou z kvalifikací, které si s atmosférou "velkého finále" často také nezadají. Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš ale na pozvání představitelů města Pardubice a Dostihového spolku na dostihový mítink s I. kvalifikací na Velkou pardubickou v sobotu dorazil. Rozhovoru se sice s nadhledem sobě vlastním bránil a snažil se ho co nejdříve ukončit, přesto na sebe něco prozradil.

"Já sem jezdím už léta, mám ke koním vztah. Sám mám farmu, kde mám vícero koní, takže rád se vracím i do Pardubic. Na Velké pardubické určitě nebudu chybět," svěřil se v městské lóži, sedící po boku primátora Pardubic Martina Charváta a jeho náměstka Jana Řehounka, Andrej Babiš. Sám prý nesází, ale rád se dívá na koně. Navíc na Pardubice má dobrou vzpomínku, která se mu připomněla právě při dostihovém mítinku, když se potkal s legendárním žokejem Josefem Váňou.

Proč jste se rozhodli podpořit pardubické závodiště tím, že nese jméno vašeho holdingu, tedy, Agrofertpark?
Agrofert tady má velkou chemičku (Synthesia, pozn. red.), která zaměstnává velké množství lidí, a to nejen v Pardubicích, ale i v Pardubickém kraji. Bereme to jako propagaci firmy.

Zkoušel jste osobně někdy usednout na koně, když je sám vlastníte. Jezdíte?
Nene, já se bojím, ale koně hladím. Vůči koním mám obrovský respekt.

Jak vidíte budoucnost překážkových dostihů obecně? Přece jen ve světě se jezdí více roviny...
Já na to nejsem odborník, ale myslím, že to tady má tradici, je o to obrovský zájem. Navíc je to jedna z největších společenských akcí v regionu.

Můžete z pozice vicepremiéra či ministra financí nějak pomoci dostihovému sportu, případně chovatelství koní?
Já asi těžko, ale moje firma podporuje tento park. Samozřejmě je tu ještě podpora na mé farmě.

CO ŘÍKÁ O ANDREJI BABIŠOVI WIKIPEDIE:
Andrej Babiš (* 2. září 1954 Bratislava) je původem slovenský podnikatel a politik s českým občanstvím, od 26. října 2013 poslanec českého parlamentu. Od 29. ledna  2014 je 1. místopředsedou vlády Bohuslava Sobotky a ministrem financí.

Je majitelem agrochemického holdingu Agrofert. Koncem roku 2011 založil občanskou iniciativu nazvanou Akce nespokojených občanů, ze které později vzniklo politické hnutí ANO 2011, po volbách v roce 2013 druhá nejvýznamnější politická síla v České republice. Od června 2013 je Andrej Babiš majitelem celostátních deníků Lidové noviny a Mladá fronta DNES a dalších sdělovacích prostředků mediálního koncernu MAFRA.

Andrej Babiš je podle časopisu Týden druhý nejbohatší český občan. Týdeník odhadl jeho jmění v roce 2009 na 35 až 48 miliard , v roce 2012 již na 75 až 90 miliard Kč. Pod le finančního časopisu Forbes činilo jeho jmění v březnu 2013 dvě miliardy dolarů (736. nejbohatší človek světa) a v roce 2014 2,4 miliardy dolarů (772. nejbohatší člověk světa).Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑