Jubilejní ročník turnaje v extrémním golfu se opět vydá ve stopách Velké pardubické

09. duben 2015

Jubilejní ročník turnaje v extrémním golfu

Golfový turnaj Ve stopách Velké pardubické slaví desáté narozeniny. Jeho účastníci přijedou v sobotu 11. dubna na pardubické dostihové závodiště svou hrou oslavit nejen toto jubileum. Letošní turnaj se totiž hraje také jako už v pořadí sedmé Mistroství České republiky v extrémním golfu dvojic „Texas Scramble“ a letos poprvé také jako Memoriál spoluzakladatele turnaje Jaromíra Kalouska.

Golfový turnaj se hraje na 19 jamek – par 74 v tradičním kurzu Velké pardubické v délce 4 320 metrů pro ženy a 4 830 metrů pro muže. Součástí turnaje jsou také vložené soutěže Drive Nearest To Pin samostatně pro muže a ženy a Nearest To Pin na jamce číslo 18 pro ženy a pro muže na jamce číslo 19, tedy jamce Jaromíra Kalouska. Ten nečekaně zemřel v loňském roce na golfovém hřišti ve Staré Boleslavi.

„Vítězem turnaje se stává dvojice s nejnižším počtem ran. Každý hráč z dvojice zahraje svůj míč z odpaliště příslušné jamky. Druhou a další rány hrají oba hráči z místa polohy míče v lepší pozici, kterou si sami vyberou. Za dohranou jamku se považuje stav, kdy míč leží ve vyznačeném kruhovém prostoru kolem jamkové tyče, vyznačeného kovovým prstencem o průměru 40 cm,“ vysvětluje pravidla hry v extrémním golfu pořadatel a člen soutěžního výboru Petr Cejnar.

Prezentace hráčů bude v prostorách Dostihového klubu od 8:15 do 9:30 hodin, kdy se uskuteční instruktáž pro přihlášené účastníky turnaje. Canon start tradičním dělovým výstřelem je plánován v 10:15 hodin. Vstupné pro diváky je zdarma.

Pořadateli turnaji jsou Eribos s.r.o., GCC Svobodné Hamry, Estrella s.r.o., Dostihový spolek a.s. a Vinotéka Porta Petra.Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑