Jsem pozitivně uchvácen, přiznal místopředseda sněmovny Petr Gazdík

15. červen 2015

Jsem pozitivně uchvácen, přiznal místopředseda sněmovny Petr Gazdík

Už druhým rokem se prestižní klasická steeplechase Zlatý pohár koná pod patronací předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jana Hamáčka. V sobotu 13. června jej však na pardubickém závodišti zastupovali místopředsedové, Jan Hamáček byl pracovně v zahraničí. A v době, kdy ještě nad Pardubicemi svítilo slunce a nikdo netušil, že za pár hodin přijde silná bouřka, která konání Zlatého poháru znemožní, vznikl rozhovor s místopředsedou sněmovny Petrem Gazdíkem (TOP09 a Starostové).

Jsem na dostizích úplně poprvé a přiznám se, že jsem velmi pozitivně uchvácen. Když pan předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček přišel s nápadem, že sněmovna, resp. její předseda bude Zlatý pohár podporovat a spolupořádat, tak mi to přišla úžasná myšlenka. A když to teď vidím tady v realitě, jsem spokojen. Občas se říká, že z Poslanecké sněmovny nikdy nic dobrého nevyšlo, tady máme ale konkrétní příklad, že ano, že to jde (smích).

Co na Vás udělalo největší dojem?
Určitě závodiště - to jak vypadá, jak vypadají jednotlivé překážky. A také kůň s jezdcem v akci. I když to znám z televize, tak naživo je to jiné. Je to krásná interakce mezi člověkem a zvířetem, je to nádherný vzájemný vztah a je to nádherný souboj. Zároveň vnímám jak uvolněné to tady je, jak neformálně tu mohou lidé komunikovat. Je to velmi příjemně strávené sobotní odpoledne, každému to doporučuju.

Na dostizích jste poprvé, ale s koněm jste se už potkal…?
S koněm jsem se potkal, na koni jsem už několikrát i jel.

Měl jste příležitost projet se kočárem po závodišti a prohlédnout si ho zblízka?
Ano, měl jsem příležitost. Viděl jsem na vlastní oči překážky včetně Taxisova příkopu. Jsem rád, že Česká republika má něco, co je velmi originální, co má úžasnou tradici a co lidi spojuje a nutí je, aby se scházeli a společně se dobře bavili.

foto: Tomáš Kubelka
……………………………………………………………………………………………………………………………………………….

Petr Gazdík
(* 26. června 1974 Uherské Hradiště) je český politik a pedagog, v letech 2009 až 2014 předseda hnutí Starostové a nezávislí, od prosince 2013 místopředseda Poslanecké sněmovny PČR, od roku 2010 poslanec Poslanecké sněmovny PČR, od roku 2008 zastupitel Zlínského kraje, bývalý starosta obce Suchá Loz.
www.wikipedie.czČeská pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑