Jan Hamáček: Zlatý pohár, to je velký sportovní zážitek

14. září 2015

Jan Hamáček: Zlatý pohár, to je velký sportovní zážitek

Klasická steeplechase Zlatý pohár se už druhý rok běhá pod záštitou předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka. Zatímco diváky v červnu zklamalo počasí a startu dostihu se nedočkali, předseda sněmovny se možná trochu zaradoval. Před čtvrt rokem v Pardubicích nemohl být, tentokrát si to ale mohl užít osobně.
Rozhovor vznikal před startem Zlatého poháru.

Vloni se Zlatý pohár běžel pod Vaší záštitou poprvé, sledujete o rok později nějaký rozdíl?
Rozdíl je samozřejmě v termínu. Ten původní musel být zrušen, což samozřejmě bylo divákům asi líto, na druhou stranu mi to umožnilo zúčastnit se druhého ročníku osobně. V tom původním termínu jsem byl na pracovní cestě v Číně a do jisté míry – jakkoliv to znepříjemnilo zážitek divákům a fanouškům dostihového sportu, tak pro mě je to v uvozovkách výhoda, že mi to neuteklo.

Takže jste se do Pardubic těšil…
Určitě. Pokládám se za fanouška dostihového sportu, mám i jisté rodinné vazby na dostihový sport. Každá taková akce jako je Zlatý pohár nebo Velká pardubická je pro mě velkou událostí.

Vloni jste si přál, aby se ze Zlatého poháru předsedy sněmovny stala tradice… teď podruhé, takže příští rok znovu?
Doufám, že jsme tu tradici založili, je to už podruhé. Pokud budu moci, tak budu tuto událost podporovat i v dalších ročnících. A doufám, že v tom budou pokračovat i moji následovníci.

Měl jste možnost prostudovat startovní listinu?
Díval jsem se na startovní listinu, je tam tuším sedm koní. Není to o kvantitě, ale o kvalitě. A právě z hlediska kvality je to velmi silně obsazený dostih, takže to bude velký sportovní zážitek.

Tipnete vítěze?
Podle toho, co jsem měl možnost si prostudovat, tak má šanci Luminator. V tom se asi shodnu s dostihovým programem, ale možná překvapí někdo jiný.

Tip předsedovi sněmovny nakonec nevyšel, favorizovaný Luminator dokončil až pátý. Jan Hamáček ale rozhodně zklamaný nebyl a s radostí gratulovat realizačnímu týmu vítězného Khalshaniho.Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑