Filmaři opět na pardubickém závodišti, v objektivu žokejka a trenérka Martina Růžičková

28. červenec 2014

Filmaři opět na pardubickém závodišti

Martina Růžičková možná pojede Velkou pardubickou na koni od Miky Häkkinena. Měl tisíce koní pod kapotou, teď i jednoho vlastní. Folie d´ Ocean zakoupil dvojnásobný mistr světa ve Formuli 1 Mika Häkkinen, kterému se přezdívalo Létající Fin, přímo žokejce Martině Růžičkové. A napomohla tomu obrovská náhoda.

Když známým Růžičková pomohla s trénováním koně a dostala ho na špici, ti ji zase seznámili s jezdcem Formule 1. Pak se mu svěřila, že by ještě ráda zkusila Velkou pardubickou a ten jí ambiciózní kobylku Folie d´ Ocean koupil. V prázdninových dostizích s ní jela Růžičková první dostih, nespadla z ní a dojela, třebaže poslední. Tenhle příběh se rozhodl zaznamenat v koprodukci České televize režisér David Bonaventura, který se štábem točil i na pardubickém závodišti.

"Pan Bonaventura u nás točil 13. komnatu, tak ho napadlo i tohleto, že by to mohlo někoho zajímat," říká k samotnému nápadu Martina Růžičková, které byl filmový štáb v Pardubicích stále v patách. Tvrdí, že ji filmaři vůbec neomezují.

"Trošku jsem z toho měla nervíky ze začátku, když mi dali domů kameru, měla jsem točit normální denní běžný věci. Jako třeba uklízení, tréninky a tak. S tou kamerou jsem měla trošku obavy, aby se něco nestalo, ale ta se stala součástí našeho života," dodává Růžičková.

Dokument točí režisér Bonaventura pro druhý program České televize, měl by mít kolem padesáti minut a skončit by měl zřejmě Velkou pardubickou. Hotový by měl být v lednu a poté brzy nasazen do vysílání.

"Teď teda fofrujeme, abychom to nějakým způsobem stihli, bude to o příběhu tý Martiny. Bude to o lidskejch vztazích. Mika tady byl několikrát, tím, že má českou ženu, tak pro něj není takovej problém sem jezdit. Bude určitě součástí toho dokumentu," přibližuje průběh natáčení režisér Bonaventura. Podle něj mottem bude příběh ženy, která to nevzdává.

Režisér, který je už 14 let Východočechem a žije ve Svobodných Hamrech na Chrudimsku, už točil dokument například o rychlobruslařce Martině Sáblíkové.Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑