Dva vrcholy zářijového dostihového dne

09. září 2015

Dva vrcholy zářijového dostihového dne

Tradičním hlavním bodem programu zářijového dostihového dne je IV. kvalifikace na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, druhým vrcholem odložený Zlatý pohár. V sobotu 13. června totiž nad závodištěm létaly blesky hlava nehlava a z nebe se valily litry vody, proto musela být klasická steeplechase posunuta.Náhradní termín byl zvolen právě na druhou zářijovou sobotu, a tak se můžeme těšit na dva vrcholy sedmého dostihového dne letošní sezóny.

Zájem o start v zářijové kvalifikaci není dlouhodobě velký a letošní ročník to jen potvrzuje. Nechybí velká jména, která by měla hrát prim i za čtyři týdny, a pole doplňují spíše příslušníci druhého sledu. Po třech kvalifikacích má splněné podmínky 34 koní z České republiky a Slovenska, a tak na poslední chvíli už budou usilovat o splnění pouze dva koně, SokolStatus Quo. Cílem obou nemůže být jen splnit kvalifikaci, ale také získat co nejlepší umístění, bez něj bude vstupenka do vrcholu sezóny hodně daleko. Kvartet Universe of Gracie, Nikas, TrezorKlaus bude ladit formu na říjnový vrchol, neboť všichni patří mezi patnáct nejlepších kvalifikantů podle průběžného handicapu. Z této čtveřice by měl vzejít také vítěz dostihu. Universe of Gracie vyhrál květnou kvalifikaci, minule se rozcvičil v menším dostihu, do sedla Nikase se vrací po tří měsíčním zákazu startu Dušan Andrés, Trezor minule s Lukášem Matuským ukázal zlepšenou formu a v sedle Klause bude ostřílený Jaroslav Myška. Z Velké může někoho z tohoto kvarteta odvolat pouze zdravotní problém, nebo nezájem jejich realizačního týmu.

Trojice Bodyguard, NebriusAmaragon se pokusí vylepšit si handicap, aby měli jisté místo ve Velké pardubické. Nejobtížnější úkol čeká slovenského Bodyguarda, který má zatím handicap 64 kilogramů a vstupenku do Velké zajišťuje průběžné hodnocení o 15 kilogramů vyšší. Nebrius s Amaragonem potřebují přidat jeden až dva kilogramy, oba jsou v současné době na hranici mezi účastí a neúčastí.

Pole doplňují HegnusFrasini, kteří na přihláškách do Velké pardubické nefigurují, dohlášeni být můžou, ale je to velmi nepravděpodobné, dodatečné přihlášky v září jsou hodně drahé.

Druhým vrcholem odpoledne bude 22. Zlatý pohár předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR na 4400 metrů. Na startovní listině figuruje sedm jmen, o vítězství by měla bojovat především dvojice Khalshani, vítěz Zlatého poháru z roku 2013 a slovenský Luminator v sedle se svým trenérem Jaroslavem Brečkou. Prvně jmenovaný vyhrál karlovarský Pohár Josefa Váni na 4500 metrů, zatímco dvojnásobný vítěz proutěných překážek při dni Velké pardubické Luminator letos vyhrál v Pardubicích menší klasiku a v grupových proutěnkách v Meranu doběhl na druhém místě. Pětiletý Mister Westminster má za sebou teprve tři překážkové starty, Makléř se před měsícem vrátil do dostihů po roční přestávce a trojice Zeus, NikanLoking může jen překvapit.

Z rámcového programu stojí za zmínku tři dostihy druhé kategorie. V krosu na 3300 metrů by se opět mohl prosadit stylem start-cíl chodící veterán Terebesz, pro kterého je 3300 metrů ideální distancí, ale pozor na Shamana, Cross Ice nebo Ryanu. V krosu na 4500 metrů se představí do Velké pardubické kvalifikovaný Ribelino, letos vítěz Úvodní cross country Koroka a druhý z květnové kvalifikace. Dobrou formu má v letošním roce Renard Argenté, navíc posílen Josefem Bartošem, o přední místa mohou bojovat také Tiwaz nebo Quatiki. Poslední klání druhé kategorie na trati 4200 metrů je vyhrazeno klisnám. Mezi čtrnácti zástupkyněmi slabšího pohlaví se favoritka hledá obtížně.

  • Dostihový mítink - IV. kvalfikace na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou


Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑