Orphee des Blins znovu ovládla Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou

12. říjen 2014

Drama v závěru Velké pardubické skončilo hattrickem královny Orphee

Očekávaný triumf 12leté hnědky ovšem letos rozhodně nebyl dominantní. Svěřenkyně Gregorze Wroblewského dle svého zvyku odvodila celých 6900 metrů, ale v závěru se musela popasovat s tvrdým nástupem Al Jaze.

Opakovaný start a nebezpečný Taxis

Slavný dostih letos byl kvůli nesrovnalostem na startu zahájen až na druhý pokus a hned od začátku celému poli jako obvykle vévodila Orphee des Blins. Ta také jako první překonávala obávaný Taxisův příkop. Na něm skončily naděje trojice Zulejka - Nikas - Amaragon.

Orphee ve vlastním tempu a boj Martiny Růžičkové

Zatímco dvojnásobná šampionka pokračovala ve vlastním tempu na špici, statečně bojoval Rubín, jehož žokejka Martina Růžičková usilovala o premiérové dokončení Velké pardubické. Zkušený 12letý hnědák valach měl dobrý průběh dostihu a zdálo se, že by dokonce mohl pomýšlet na umístění v první pětce. Nakonec se však nevešel ani do první desítky.

Probuzení Klause a nečekaný útok Al Jaze

Zástupce stáje Wrbna Racing - Klaus zažil dobrý závod. Dlouho se vezl na předních pozicích, aby po polovině dostihu začal ustupovat do pozadí. Ale zřejmě šlo o taktický manévr zkušeného Jaroslava Myšky, který po absolvování Anglického skoku znovu zamířil kupředu. Tam ovšem nečekaně vyrazil i Al Jaz. 8letý svěřenec Jana Blechy se jako jediný nakonec dokázal udržet s obhájkyní vítězství a nejen to - v cílové rovině se zdálo, že Al Jaz 124. ročník slavného dostihu vyhraje. Ovšem v tu chvíli královna Orphee ukázala bojovné srdce šampiónky a zkompletovala čistý hattrick. Po boji o 3/4 délky.

Pravděpodobně poslední dostih kariéry absolvovala dvojice Tiumen-Josef Váňa. Ostřílená dvojice dokončila závod na 16. pozici za frenetického potlesku zaplněných tribun.
Ovací se dočkala i Martina Růžičková. Ta konečně spatřila finiš Velké pardubické a završila tak svou bohatou kariéru. Ona i její svěřenec Rubín mohou spokojeně odejít do dostihového důchodu.

Doběh dostihu 124.Velké pardubické s Českou pojišťovnou:

1. Orphee des Blins
2. Al Jaz
3. Klaus
4. Universe of Gracie
5. Kasim
6. Zarif
7. Trezor
8. Gauner Danon
9. Sherardo
10. Pareto
11. Soros
12. Sisi Merble
13. Cardam
14. Moula
15. Rubín
16. Tiumen
17. LambroČeská pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑