Dětské hřiště s houpacím koněm otevírá

11. září 2014

Dětské hřiště s houpacím koněm otevírá

Dostihové závodiště otevírá nové dětské hřiště. Stane se tak v den konání poslední ze čtyř kvalifikací na letošní 124. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, tedy v sobotu 13. září. Díky dotaci Pardubického kraje se tak ani ti nejmenší návštěvníci dostihů nudit nebudou.

Hřiště s herními prvky pro děti od tří až do patnácti let vyrostlo před tribunou B, která sama prochází drobnými opravami. Na ploše více než 120 m2 jsou instalovány houpačky, prolézačky, skluzavka i dřevěná věž s lezeckými chyty. Závodiště se dlouhodobě zaměřuje na rozšiřování doprovodného programu pro rodiny s dětmi a hřiště je jedním z projektů. „Na myšlenku vybudovat tu podobné zázemí pro děti mne vlastně přivedla moje dcera Veronika. Jednoho dne se zeptala, proč nemáme na závodišti dětské hřiště a dokonce mi namalovala, jak by mohlo vypadat,“ popisuje první impulz k vybudování hřiště ředitel Dostihového spolku a.s. Michael Skalický. Nápad zaujal i „dospěláky“ a tak Dostihový spolek a.s. začal shánět peníze a pustil se do realizace.

Na výstavbu hřiště nakonec Dostihový spolek a.s. získal dotaci z krajského programu Podpora budování infrastruktury cestovního ruchu v Pardubickém kraji. Dotace pokryla sedmdesát procent celkových nákladů, které se pohybují kolem částky 200 tisíc korun. „Pardubické závodiště je jedním z magnetů cestovního ruchu v Pardubickém kraji a jako takové se bez místa pro vyřádění nejmenších návštěvníků neobejde. Nové hřiště zabaví děti téměř všech věkových kategorií a jsem rád, že na něj mohl přispět náš grantový program," nešetřil chválou krajský radní pro cestovní ruch René Živný.

Hřiště bude dětem přístupné při všech akcích, které se na dostihovém závodišti konají. A také při komentovaných prohlídkách areálu, které Dostihový spolek od září pro děti z mateřských škol a žáky prvních až třetích tříd základních škol pořádá.Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑