Den pro neziskový sektor a sociální služby: Netradiční setkání v dostihové atmosféře

06. červen 2016

Den pro neziskový sektor: Netradiční setkání v dostihové atmosféře

Netradiční setkání v dostihové atmosféře, tak hodnotí zástupci neziskových organizací a poskytovatelů sociálních služeb z celého Pardubického kraje uplynulý dostihový den. Pod záštitou radního Pardubického kraje Pavla Šotoly a náměstka primátora města Pardubic Jakuba Rychteckého se tu totiž konal Den pro neziskový sektor a sociální služby.

Pozvání přijalo na pět set dětí, dospělých a seniorů ze všech oblastí tohoto sektoru. Jednalo se nejen o klienty poskytovatelů sociálních služeb, ale také dobrovolníkům a lidem, kteří v oboru pracují. „Tito lidé se na dostihy příliš často nedostanou. Proto jsem rád, že jim můžeme tuto úžasnou atmosféru přiblížit,“ říká náměstek primátora města Pardubic Jakub Rychtecký. Podobně hovoří i Blanka Přidalová neziskové organizace Amalthea, která poskytuje sociální, vzdělávací a terapeutické služby rodinám s dětmi a zajišťuje sociálně- právní ochranu dětí. „Dětem se dostihy moc líbily. Děkujeme za příležitost ochutnat i z jiného soudku zábavy.“

Možnost setkat se s dalšími pracovníky v neziskovém sektoru očekávali od dostihového dne představitelé Ekocentra PALETA, které se zabývá ekologickou výchovou. „Nemáme klienty, ale vzděláváme děti a je jich opravdu hodně. Proto jsme akci pojali spíš jako možnost setkat se s dalšími pracovníky v neziskovém sektor v neformální atmosféře, i když koncept byl nakonec trochu jiný,“ dodává Martin Karas z Ekocentra PALETA.

Reagovala i další občanská sdružení:

DaR – Centrum pro dítě a rodinu: „Chtěli bychom moc poděkovat za zprostředkování hezkého odpoledne na dostizích, pro nás i naše klienty. Děti i rodiče, které jsme pozvali, si užili dostihy i doprovodný program pro děti, vyzkoušeli si sázení, a někteří odcházeli nejen plni zážitků, ale i s drobnou výhrou v kapse… Opakování podobné akce v příštím roce bychom jistě všichni uvítali.“

Centrum sociální péče města Ústí nad Orlicí: „Akci jsme navštívili společně s klienty stacionáře. Ti byli s akcí spokojeni, byla to pro ně změna aktivit, které provádíme běžně. Příjemné bylo i zjištění, že součástí vstupů moderátora bylo poděkování organizacím, které poskytují sociální služby - může být i podrobnější, aby se dala oslovit laická veřejnost. Děkujeme za pozvání a budeme rádi, pokud se bude akce opakovat.“

Klokánek Pardubice:Ze sdělení našich tet vyplynulo, že se dětem líbil zejména doprovodný program pro děti. Vydržely se dívat na dva dostihy, ale poté běžely na soutěže, malování na obličej apod. Koně bavili naši jednu starší slečnu, která dochází na jezdecký kroužek. Jinak velice děkujeme za pozvání, pro děti i tety to byl hezký zážitek.“

Městský klub seniorů Hlinsko v Čechách"Velmi jsme si užili krásnou atmosféru na dostihovém dni pro
neziskové organizace. Našich 10 seniorů prožilo krásnou sobotu a i počasí nám přálo. Jen ta doprava je pro nás seniory náročná, jeli jsme převážně vlakem a většina s hůlkou. Poděkování patří všem, kteří nám pomohli tyto závody navštívit."

Jan Vavřín, Generace 89: "Dostihy byly skvělé, byli jsme (kromě manželky) poprvé. Dětem (7 a 4 let) jsem řekl, že to mají od Vás jako odměnu za sbírání odpadků podél silnice Litomyšl - Suchá při akci Ukliďme Česko. Proto byly náležitě hrdé a poctivě pendlovaly mezi tribunou a padockem. Ještě jednou za celou rodinu a malou část Generace 89 děkuji."

Azylový dům pro ženy a matky s dětmi, SKP-Centrum: Z azylového domu pro ženy a matky s dětmi byla hojná účast. Hezké počasí a zábava na čerstvém vzduchu lákaly ven. Dětem se nejvíce líbili koníčci, kterým hlasitě fandily."

Vanda Vošvrdová, sociální pracovnice - Lůžkové a sociální centrum pro seniory o.p.s.: "Za sebe mohu říci, že mě dostihový den nadchnul, nikdy jsem na dostizích nebyla, a proto to pro mne byl zajímavý zážitek."

Pavlína Votkeová: "Dostihy jsme navštívili společně s manželem a čtyřmi dětmi ve věku 3-15 let. Přiznávám, že já se do podobných akcí musím trochu nutit. Především kvůli velkému počtu lidí a uhlídání dětí v davu :) O to víc jsem ale byla nadšená. Ať už nabídkou akcí pro děti, či dostihy samotnými. A hlavně radostí dětí. Do karet mi, pravda, hrál i nepřeplněný areál a krásné počasí. Děti byly nadšené. Menší, i ty větší. Myslím, že využily všech nabídek a radovaly se z drobných odměn. Jsem ráda, že jsem jim mohla umožnit, díky Vám, tak krásné odpoledne prožít. A bude-li ještě nějaké příště, nebudeme váhat a znovu se zúčastníme."

Hana Priknerová"Dostihy se nám velice líbily, užili jsme si to. Chlapci i jejich táta si poprvé vsadili na koníčky a potom jim ze všech sil fandili. Syn s PAS (porucha autistického spektra) vyhrál na svého koně 60 Kč :-) a poprvé v životě snědl bramborák :-). Počasí bylo krásně letní, včetně pořádné dešťové přeháňky. Ale tráva byla za chvíli zase suchá a děti mohly v dětském koutku hrát kroket a vyzkoušet parkur - nemohli jsme je dostat domů... Děkujeme za příležitost užít si dostihů a vymanit se z denního stereotypu."

Markéta Kalábová, zaměstnanec Oblastní charita Moravská Třebová„Na koňských závodech v Pardubicích se nám moc líbilo. Byli jsme spokojeni s parkováním auta a celkovým zajištěním celé akce. Viděli jsme naživo známá jména koní a žokejů. Potkali jsme známého žokeje Váňu a mé děti se vyfotily s maskoty dostihového závodiště."

Pro zástupce neziskového sektoru a sociálních služeb byl připraven program v podobě dětských her a soutěží, nebo třeba projížděk na koních, které na závodišti zajišťuje občanské sdružení Apolenka. „Jsem rád, že díky dlouhodobé spolupráci s Dostihovým spolkem jsme mohli už druhým rokem tento den uspořádat. Velmi si vážím všech organizací i jednotlivců, kteří jsou pozorní ke svému okolí, neboť jejich přístup významně přispívá ke zdravému rozvoji naší společnosti,“ uzavírá radní Pardubického kraje Pavel Šotola.Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑