Davy milovaný Nikas neobhájil, zvítězil Charme Looke

09. říjen 2016

Davy milovaný Nikas neobhájil, zvítězil Charme Looke

Vítězem 126. Velké pardubické s Českou pojišťovnou je devítiletý valach jménem Charme Look. Ke čtvrtému triumfu v nejstarším a nejtěžším dostihu kontinentální Evropy donesl žokeje Jana Faltejska. Charme Look je svěřenec trenérky Martiny Růžičková, která se stala teprve druhou ženou – trenérkou v historii Velké pardubické, která dokázala připravit vítěze tohoto dostihu. Faltejsek se přidal k Václavu Chaloupkovi a Petru Gehmovi, kteří jako jediní dva měli doposud na svém kontě čtyři triumfy. Rekordmanem stále zůstává Josef Váňa st., který dokázal zvítězit osmkrát.

Fantastická 126. Velká pardubická s Českou pojišťovnou přinesla skvělou podívanou a mnoho příběhů, o kterých se bude psát ještě dlouho. První vzrušení nastalo už na startu, kdy si favorizovaný Rabbit Well s Josefem Váňou ml. v sedle po delším čase opět postavil hlavu a do dostihu vůbec neodskočil. Na trať dlouhou 6900 metrů se tak vydala čtrnáctka koní. Naděje pro syna vítězky Velké pardubické Registany, debutanta ve Velké pardubické Reapera a jeho jezdce žáka Jakuba Spáčila skončila na Taxisově příkopu. Jen pár metrů za Taxisem vypadl ze sedla Nikase žokej Marek Stromský. Nikas po loňské šokující diskvalifikaci usiloval o reparát a sázkaři mu nejvíce věřili. Zklamán byl početný fanklub nejen Nikasův, ale také věčného smolaře Marka Stromského.

V poměrně pomalém tempu – což potvrdil i výsledný čas vítěze 09:42,86 - pokračovalo v dostihu dvanáct koní a to až do překážky č. 24, kdy se sedla Universe of Gracie „vypadl“ jeho jezdec Vlastislav Korytář. V čele startovního pole se neustále držel bělouš Ter Mill a také Charme Look, který nakonec dokázal svůj debut ve Velké pardubické hned proměnit ve vítězství. Charme Look sice musel v cílové rovině chvíli odrážet útok Ange Guardiana trenéra Josefa Váni, který do jeho sedla angažoval Jana Kratochvíla. Třetí finišoval Zarif s žokejem Josefem Bartošem, čtvrtý Puntarenas s žokejem Josefem Sovkou, pátý Hegnus s žokejem Jiřím Kouskem, šestý dokončil Ter Mill s dalším nováčkem v dostihu Janem Odložilem a tabuli uzavřel sedmý Templář s žokejem Marcelem Novákem.

Dostih dokončili ještě Pareto (ž. Jaroslav Myška), Rendez Vous (Martin Liška), Amaragon (žk. Pavel Složil ml.) a Peintre Abstrait (ž. Dušan Andrés).

Po dostihu bylo často z úst Martiny Růžičkové, ale i Jana Faltejska často slyšet jméno Barbory Málkové. Ta bohužel kvůli zranění nemohla startovat, ale na přípravě vítězného Charme Looka se podílela. Trénerka Martina Růžičková se přiznala, že stále čeká, kdy se probudí ze snu a že posledních deset dnů před Velkou pardubickou bylo pro ni náročných. „Pro mě je především velká úleva, že se Charme Look vrátil zdravý. Ta výhra už je jenom takový bonus. Moc děkuju Báře Málkové, která i když ho nemohla jezdit, tak se o něj starala na 300 procent,“ řekla Martina Růžičková.

Své poděkování vyjádřil i čtyřnásobný vítěz Velké pardubické Jan Faltejsek, který o Charme Lookovi – stejně jako o klisně Orphee des Blins, se kterou zvítězil třikrát – prohlásil, že je to „mašina“. „Jenom jsem se vezl. Děkuji Báře a trenérce Růžičkové za výborně připraveného koně. Charme Looka jsem na rozdíl od Orphee des Blins moc neznal, ale jsou si podobní. Když přišla nabídka na Charme Looka, tak jsem z morálních důvodů trochu váhal, ale je to dobrý kůň, takže jsme se domluvili. On si všechno řeší sám, na mě bylo jenom usměrnit cestu a tempo,“ tvrdil žokej Jan Faltejsek.Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑