ANKETA: Josef Bartoš, žokej

18. Únor 2015

ANKETA: Josef Bartoš, žokej

Dostihová sezona se blíží. Připravují se na ni nejen v tréninkových střediscích, ale také na závodišti v Pardubicích. Zahajovací dostihy se tu uskuteční v tradičním termínu 8. května. Těší se na ně jezdci? A co mají nebo naopak nemají rádi v Pardubicích? Zeptali jsme se za vás… tentokrát žokej Josef Bartoš:

Jaká je vaše nejoblíbenější překážka v Pardubicích? Proč?
Nejoblíbenější překážka je Taxisův příkop. Skáče se jednou za rok a v největším dostihu, je to obrovská výzva a překonáním této překážky přichází skvělý vnitřní pocit, který neumím popsat.

Jaká je vaše nejméně oblíbená překážka v Pardubicích? Proč?
Asi Irská lavice z druhé strany. Nemají jí rádi spíše koně, většinou zbytečně před překážkou zabrzdí a uklouznou. Už několikrát tato překážka ovlivnila celý dostih.

Jaký je váš největší zážitek z Pardubic?
Pokaždé je velkým zážitkem, pokud se mi daří v říjnu při dostizích kolem Velké pardubické a samozřejmě i v ní samotné. Takže největším zážitkem je pro mě hattrick při Velké pardubické v roce 2006 (Jack de Troau Land, Sixteen a Decent Fellow).

Co považujete za největší úspěch své dostihové kariéry?
Dvě vítězství ve Velké pardubické. Dále především to, že jsem působil jako první žokej u trenéra Josefa Váni a nyní u italského trenéra Paolo Favera. Úspěchem v dostihovém sportu je dlouhodobě dobrá výkonnost v sedle, určitě to není vítězstvím v jednom dostihu.

Čeho byste chtěl v letošním roce dosáhnout?
Chtěl bych vyhrávat dostihy a být šampionem. Především si přeji co nejméně zranění, abych mohl ještě dlouho dělat překážkového žokeje. Hrozně rád bych jezdil Velkou národní, ale to je v mé pozici asi nemožné.

Těšíte se na sezonu a do Pardubic? :-)
Sezóna už mi začala v lednu v Itálii. V Čechách se těším především do Pardubic, tam je to u nás o třídu výše, než na jiných závodištích.

Příště: Pavel Kašný, žokej

V minulých dílech:Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑