Krátké zprávy ze závodiště

Hlasujte o kraji svého srdce, o kraji koní!

Pardubický kraj je regionem koní. O tom nemůže pochyb. Hlasujte proto spolu s námi v anketě KRAJ MÉHO SRDCE.

AKTUÁLNĚ: Lyžování i o víkendu

Areál dostihového závodiště bude pro lyžaře otevřen i o víkendu 21. - 22. ledna 2017 od 9 do 17 hodin. Pokud bude počasí přát, bude víkendová lyžovačka možná až do odvolání.
Ve všední dny je dostihová dráha lyžařům přístupná po celý den. Vstupné je zdarma. Vstup na dráhu je hned u hlavního vchodu do závodiště.
 

Na závodišti se lyžuje!

Dobré sněhové podmínky i předpověď pro následující dny umožnily otevřít na pardubickém dostihovém závodišti trasu pro lyžaře. Prozatím si běžkaři museli stopu „vyšlápnout“ sami, už v úterý (10. ledna) ale trať upraví profesionální technika.

ROZHOVOR: Martin Korba, ředitel Dostihového spolku

Rok 2017 bude už 143. sezonou na pardubickém dostihovém závodišti - tedy pokud ji budeme datovat od prvního ročníku Velké pardubické. Anebo taky 161. sezonou, protože závodní dráhu v Pardubicích, na které se pak konaly dostihy pravidelně, vybudovali pardubičtí „turfmani“ už v roce 1856. Dlouhá je historie a tradice dostihů v Pardubicích, a to nejen ta dostihová. Závodiště se stalo domovem celé řady dalších sportovních, ale i kulturních a společenských událostí. Co čeká návštěvníky letos? Na to odpovídá místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. MARTIN KORBA.

ROZHOVOR: Jana Preclíková, majitelka Delight My Fire

Šestiletá tmavá hnědka Delihgt My Fire je dalším z nemnoha českých koní, kteří zanechali svou stopu v kolébce turfu – ve Velké Británii. Na závodišti v Cheltenhamu na sebe upozornila 9. prosince v závěrečném dílu letošního Crystal Cupu.

Vstupenky na Velkou pardubickou 2017 jsou už v prodeji

Vstupenky na 127. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou jsou v prodeji. Dostihový spolek je uvolnil o několik měsíců dříve, než bylo v minulých letech obvyklé. V síti Ticketportal je možné lístky koupit od dnešního dne. A na dostihové fanoušky čekají také různé slevy.

Připomínáme si 103. výročí narození mjr. Svobody

Dne 5. prosince 1913 se v Přelouči narodil všestranný sportovec a dvojnásobný vítěz Velké pardubické mjr. Miloš Svoboda. Je považován za jediného Pardubáka, kterému se podařilo v legendárním dostihu zvítězit. Působil totiž jako učitel jezdeckého výcviku v Pardubicích. Od roku 1997 nese jeho jméno druhá ze čtyř kvalifikací na Velkou pardubickou.

Závodiště pomohlo české účasti v Cheltenhamu

Šestiletá hnědka Delight My Fire míří do Cheltenhamu. Účasti české reprezentantky na prestižním dostihovém mítinku napomohl i Dostihový spolek, kterému se podařilo s cheltenhamským pořadatelem vyjednat výhodnější podmínky pro její start. Klisnu při cestě na britské ostrovy doprovodí další ze svěřenců trenéra Radima Bodláka Taurito švédského majitele.

Dne 14. 12. 2016 se koná mimořádná valná hromada společnosti Dostihový spolek a.s. Pro pozvánku klikněte zde.

Velká pardubická bude pro zahraniční účastníky atraktivnější

Velká pardubická je jedním z deseti dílů mezinárodního seriálu Crystal Cup. Ten se běhá v šesti evropských zemích s dlouhou dostihovou tradicí. Aby byl „Křištálový pohár“ skutečně mezinárodním podnikem, schválila valná hromada Crystal Cupu systém podpory startujících koní ze zahraničí. Návrh předložil pardubický Dostihový spolek.Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2017, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑