Krátké zprávy ze závodiště

Závodiště pomohlo české účasti v Cheltenhamu

Šestiletá hnědka Delight My Fire míří do Cheltenhamu. Účasti české reprezentantky na prestižním dostihovém mítinku napomohl i Dostihový spolek, kterému se podařilo s cheltenhamským pořadatelem vyjednat výhodnější podmínky pro její start. Klisnu při cestě na britské ostrovy doprovodí další ze svěřenců trenéra Radima Bodláka Taurito švédského majitele.

Velká pardubická bude pro zahraniční účastníky atraktivnější

Velká pardubická je jedním z deseti dílů mezinárodního seriálu Crystal Cup. Ten se běhá v šesti evropských zemích s dlouhou dostihovou tradicí. Aby byl „Křištálový pohár“ skutečně mezinárodním podnikem, schválila valná hromada Crystal Cupu systém podpory startujících koní ze zahraničí. Návrh předložil pardubický Dostihový spolek.

VIDEO: Jak vznikal 3D model pardubického závodiště

Dostihový spolek připravil 3D model dostihové dráhy, kterou tak budou mít diváci doslova jako na dlani. Měřítko modelu 1:500 dává prostor k detailnímu zpracování budov, stromů, vodních ploch a především jednotlivých překážek.

Prodej poukazů na permanentky pro sezónu 2017 bude zahájen v pondělí 14. listopadu. Pro milovníky dostihů to může být zajímavá inspirace na vánoční dárek.

Stálý domov na závodišti našli malí i velcí koně

Stáje na pardubickém závodišti ožívají i mimo dostihovou sezonu. Své zázemí tu našli koně jízdní jednotky městské policie, ale i poníci určené pro hippoterapii. Rekonstruované stáje tu byly slavnostně otevřeny v rámci Hubertovy jízdy, kterou v dráze Velké pardubické organizovala Městská policie Pardubice.

Hubertova jízda a otevření stájí pro městskou policii

Tradiční Hubertovu jízdu na pardubickém závodišti pořádá jízdní oddíl pardubické Městské policie. Zve na ni nejen veřejnost, ale také kolegy z jízdních jednotek napříč Českou republikou. Letošní oslava svátku sv. Huberta bude spojena i s jedním slavnostním okamžikem. Městská policie oficiálně otevře nové stáje a zázemí pro jízdní oddíl vybudované právě na pardubickém závodišti. Vše v sobotu 12. listopadu.

Z HISTORIE: Velká pardubická s „šestkou“ na konci

První ročník Velké pardubické se běžel 5. listopadu 1874. A vzhledem k blížícímu se výročí si můžeme připomenout něco málo z dlouhé historie legendárního dostihu. A protože píšeme rok 2016, pojďme se podívat na ročníky, které měly ve svém letopočtu šestku na konci.

Při Rozlučkové všestrannosti kralovali Hatla a Příhodová

Prodloužený říjnový víkend patřil na pardubickém závodišti loučení se sportovní sezonou. Při Rozlučkové všestrannosti se nejvíce dařilo Veronice Příhodové a Jaroslavu Hatlovi, kteří zvítězili hned ve dvou soutěžích. Veronika je navíc mistryní Východočeské oblasti v kategorii seniorů.

Se sezonou se rozloučí i všestrannost a spřežení

Na konci října se dostihové závodiště promění v centrum soutěží všestrannosti a závodů spřežení. Zájem ze strany jezdců je tak velký, že pořadatelé museli soutěže všestrannosti rozložit ze dvou na tři dny. Některé ze soutěží jsou součástí Oblastního mistrovství Východočeské oblasti.

Poděkování hostům zahájení Velké pardubické

Zahajovací ceremoniál jubilejní 126. Velké pardubické s Českou pojišťovnou byl opět velmi slavnostní. Po světoznámé operní pěvkyně Evě Urbanové tentokrát českou státní hymnu zazpívala přední česká mezzosopranistka Andrea Kalivodová a opět to byl zážitek. Dostihový spolek a.s. děkuje paní Andree Kalivodové za její nezištnou účast na slavnostním zahájení.Česká pojišťovna AGROFERT Pardubický kraj Pardubice Česká republika

Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Agrofert park

  • +420 466 797 111
  • Mapa a kontakty

© 2016, Dostihový spolek, a.s. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑