Golf - 2015

Golf - 2015

O vítězích jubilejního ročníku golfového turnaje Ve stopách Velké pardubické rozhodovalo skóre až na posledních šesti jamkách z devatenácti. O „zlaté medaili“ pak rozhodl jeden jediný bod. Vítězství si z Pardubic nakonec odvezli Jiří Skrčený a Miroslav Hořejší.

Jubilejní 10. ročník golfového turnaje Ve stopách Velké pardubické se hrál současně jako sedmé mezinárodní mistrovství České republiky v extrémním golfu dvojic Texas Cramble na 19 jamek – par 74. Oproti minulým ročníkům byla přidána jamka číslo 19, pojmenovaná po spoluzakladateli turnaje Jaromíru Kalouskovi. Kurz kopíroval trať Velké pardubické a tak si hráči museli poradit i s Irskou lavicí či Velkým Taxisovým příkopem. A protože po mnoha letech turnaji přálo i počasí (zatímco v minulých letech pršelo či dokonce sněžilo), byly tím největším extrémem „jen“ záludné překážky Velké pardubické.

S nejlepším skóre par 72 hrály hned dvě dvojice. Jiří Skrčený a Miroslav Hořejší ale posledních šest jamek zahráli o jednu ránu lépe a porazili tak stříbrné duo Jiří Kojzar a Radek Jelínek. Loňští vítězové Roman Čadek a Pavel Vítovec letos vybojovali třetí místo se scóre par 73.

Do hry nastoupilo dvaatřicet párů, silné zastoupení měly i ženy. Proto se pořadatelé rozhodli mimořádně ocenit i nejlepší ženskou dvojici. Libuše Bláhová a Nataša Drbohlavová zvládly turnaj dokončit se scóre par 112. Ve vložených soutěžích Nearest to Pin bodovali Marcela Pátková a Filip Ziegler; v soutěži Drive Nearest to Pin Jana Krejčířová a Petr Barták.

Pořadateli turnaji jsou Eribos s.r.o., GCC Svobodné Hamry, Estrella s.r.o., Dostihový spolek a.s. a Vinotéka Porta Petra.