Extrémní golf

Turnaj v extrémním golfu – 2. 4. 2016

Dostihová dráha pardubického závodiště se na jeden den v roce proměnila v golfové hřiště. Do kurzu legendárního dostihu se v sobotu 2. dubna vydalo dvaačtyřicet hráčů, účastníků 11. ročníku golfového turnaje „Ve stopách Velké pardubické“. Turnaj je současně osmým mezinárodním mistrovstvím republiky v extrémním golfu dvojic „Texas Sramble“ a druhým ročníkem memoriálu Jaromíra Kalouska, spoluzakladatele turnaje.

Turnaj se hraje se na 19 jamek – par 74 v délce 4320 metrů pro ženy a 4 830 metrů pro muže a výsledková listina ukázala, že na předních příčkách se objevují jména zkušených golfistů. S výsledkem par 73 zvítězili David Simon a Karel Pobuda, když porazili loňské vítěze Miroslava Hořejšího a Jiřího Skrčeného (par 75). Na třetím místě (par 79) skončilo duo Roman Čadek a Pavel Vítovec, kteří vloni byli třetí a předloni dokonce vítězi turnaje.

Ve vložených soutěžích Drive Nearest to Pin bodovali Andrea Adlová a Jan Pokorný, v soutěži Nearest to Pin si připsal Pavel Pilip s výsledkem 241 cm.

Pořadateli turnaje jsou Dostihový spolek a.s., Eribos s.r.o., GCC Svobodné Hamry, Estrella s.r.o. a Vinotéka Porta Petra.

Golf - 2015

O vítězích jubilejního ročníku golfového turnaje rozhodovalo skóre až na posledních šesti jamkách z devatenácti. O „zlaté medaili“ pak rozhodl jeden jediný bod. Vítězství si z Pardubic nakonec odvezli Jiří Skrčený a Miroslav Hořejší.

Golf - 2014

Ocenění nejvyšší si z Pardubic odvezlo duo Roman Čadek a Pavel Vítovec (par 70). Mezi druhým a třetím místem rozhodovalo až skore na posledních devíti jamkách.

Golf - 2013

Dvojice Bárta – Skrčený nejen že zvládla osmnácti jamkové „hřiště“ – par 71 s nejlepším výsledkem 67 ran, ale také jej prošla nejrychleji.

Golf - 2012

Vítězi turnaje se stali Dalibor Procházka s Petrem Vávrů. Na druhém místě skončili David Jirků a Michal Voigts, třetí Michal Kolman s Pavlem Čapkem.

Golf - 2011

Vítězství v netradičním klání vybojoval pražský pár Milan Ševcovic a Milan Zeman, kteří byli nováčky v turnaji.

Golf - 2010

Podruhé za sebou se odehrálo mistrovství České republiky dvojic v extrémním golfu. Vítězi se stali Jan Franek a Petr Lejhanec.

Golf - 2009

Vítězem turnaje se stala pardubická dvojice Michal Petráň a Josef Barták. Noví čeští šampioni vyhráli výkonem 60 úderů.